Yeni Huawei P8 Nefes Kesici Özellikler ile Geliyor

Yeni Huawei P8 Nefes Kesici Özellikler ile Geliyor

PAYLAŞ

Huawei, akıllı telefon segmentine yepyeni bir soluk getirecek olan P8 modelini tanıttı. Huawei P8, “P” serisinin en üst düzey üyesi olarak, raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. 

“P” serisinin bilinen üstün özellikleriyle, geleceğin üst düzey mobil teknolojisini bir arada sunan Huawei, yepyeni bir tasarım konseptine imza atarken, yaratıcılık ve işlevselliği de bu modelde bir adım ileri taşıyor. Günlük yaşamda pratik kullanıma en uygun şekilde optimize edilen Huawei P8, hem tüm gününü yoğun iş temposunda geçirenler için hem de oyun ve eğlence tutkunları için en yüksek standartları sunuyor. Yenilenen dış görünümüyle stilden de ödün vermeyen P8, hem şık hem de gerçekten akıllı bir mobil cihaz arayışında olanları mutlu edecek.

Daha “Şık” Bir Akıllı Telefon 

Serinin son amiral gemisi P7, artan işlemci hızı, güçlenen ekran ve şık tasarımı tek vücutta toplayarak pazarın önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştı.

Huawei P8’in tasarımında; eski el yazmalarından, tarihi yazıtlara, vitray pencerelerden tarihi kitap kapaklarına kadar birçok köklü ikondan ilham alındı. İnsan eliyle tasarlanan en özel ögeler ve farklı kültürel değerlerden gelen izler P8’in tasarımında etkili oldu. Bütünleşik alüminyum gövdeye sahip yeni amiral gemisinin, elmas desenlerine sahip kasa dizaynı ile metal doku ve üstün tasarımdaki ustalık ön plana çıkıyor. Gümüş, altın, siyah ve gri renk temalarıyla sunulan P8, çekici kutu tasarımı ve kutu içeriğiyle de göz alıcı.

 

huawei-p8-ust

 

Tasarım ve Teknoloji Bir Arada 

P serisinin minimalist tasarım ögelerini koruyan Huawei P8, estetik, bağlantı ve dayanıklılık konularında kullanıcılara üstün bir amiral gemisi tecrübesi vaat ediyor.

  • Nano-injection molding işleme sistemiyle 1,5 mm’lik son derece ince bir plastik çubuğu gövdeye entegre eden kasa tasarımı, geniş ekran yapısıyla birlikte, sektörde ilk olma özelliğine sahip.
  • 6,4 mm inceliğindeki akıllı telefon, çift SIM kart desteğiyle (bazı ülkelerde), uygun lokasyonlarda, kusursuz 4G iletişimi için hazır.
  • Üç katmanlı gövde dizaynı, cihazın sağlamlığını ve dayanıklılığını artırıyor.
  • Yeni Kirin 930 64-bit Octa-Core işlemci, benzer pil segmentindeki ürünlere göre, cihazın performansını yüzde 20 oranında artırıyor.
  • Çelik alaşımdan üretilen arka kapak ise cihazın sağlamlığını bir kat daha artırıyor.

En İyi Kullanıcı Deneyimi

Huawei P8 günlük kullanım standartlarına en uygun şekilde ergonomik ve kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. P8, kolay kullanımı ve detaylı özellikleri bir arada sunuyor.

Devrim niteliğindeki dokunmatik ekran kullanıcı deneyimi, Huawei P8’i bambaşka bir boyuta taşıyor. Çift tıklayarak ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi, parmağınızla daire çizerek ilgili içeriği kopyalamanız mümkün. Ek olarak, cihazın “telefonu sesle bulma” özelliği sayesinde, akıllı telefonun evin içinde kaybolma sorunu da tarihe karışıyor. Hassas mikrofonları ile P8, sizi sesinizden tanıyarak çağrınıza cevap veriyor ve anında yerini belli ediyor.

Benzersiz güç tasarrufu sistemi, Huawei P8’in ince hatlarını korurken, yüksek performanstan ödün vermeden işlevlerini yerine getirmesini sağlıyor. Cihazın 2600 mAh’lik pili ve Kirin 930 Octa-Core 64-bit chipset işlemcisi, bekleme süresinin benzer özelliklere sahip akıllı telefonlara göre, yüzde 20 oranında artmasını sağlıyor.

Huawei P8, ses konusunda da önemli yeniliklere imza atıyor. Gürültülü ortamlarda ses seviyesini yüzde 58 oranında artırabilen P8, kulaklık kullanımında rüzgâr etkisini de yüzde 90 oranında azaltarak, berrak seslerle müzik keyfinizi ikiye katlıyor. İki metrelik bir alanda en iyi eller serbest konuşma deneyimini sunan P8, dâhili hoparlör performansıyla, müzik ve video içeriğinden en iyi performansı almanızı sağlıyor.

Kullanıcı alışkanlıklarını ön planda tutan Huawei P8 bir dizi yenilikçi çözümle geliyor;

  • Huawei P8, , 4G ile uyumlu tüm kart yapılarında kullanılabilir iki adet slot’la geliyor.
  • TalkBand B2 gibi bir Bluetooth cihazı ile bağlı olduğunda, cihaz kilidi otomatik olarak açılıyor.
  • Uluslararası 4G ağlar için optimize edilen dolaşım özelliği sayesinde P8, diğer telefon modellerine göre 3 kata kadar hızlı bağlantı performansı sunuyor.
  • Cihazın en özel aksesuarlarından biri olan E-ink arka kapak, saniyeler içinde P8’in arka yüzünü e-kitap ekranına dönüştürebiliyor.

Akıllı Telefonda Yepyeni Bir Kamera Deneyimi 

Huawei P8, kamera konusunda da yeni bir yaklaşımla pazara giriş yapıyor. Düşük ışık ve yüksek kontrast optimizasyonu ile tasarlanan P8; donanım ve tescilli Huawei yazılımın en iyi birleşimini pazara sunuyor. En düşük ışık koşullarında dahi en iyi sonucu almanızı sağlayan Huawei P8’in yenilikçi kamera özellikleri ise şöyle;

•  Sektör Lideri Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisi: Huawei P8, 1,2 dereceye kadar artırılabilen optik görüntü sabitleyicisi sayesinde, kullanıcı kaynaklı titreşimden oluşan hatalar en aza indirgeyerek, net ve keskin görsellere imza atıyor.

•  Dünyanın İlk Dört Renk RGBW Sensörü: Yüksek kontrastta parlaklığı yüzde 32 oranında artıran düşük ışık koşullarında ise yüzde 78 oranında azaltan P8’in D-SLR seviyesindeki görüntü işleme yeteneği de ilgi çekici. Üstün görüntü algılama ve gürültü azaltma teknolojisiyle en yüksek ortam ışığına sahip mekanlarda dahi en iyi kontrast sonucunu, Huawei P8’in dört renkli-RGBW sensörüyle almanız mümkün.

Huawei’nin P8’de kullanılan üstün teknoloji ve güçlü yazılım, en özel çekim modlarını kullanmanızı sağlıyor. Ressamlardan, moda sektöründe çalışanlara ve mimarlara kadar tüm kullanıcılar, farklı, yenilikçi ve göz alıcı çekimleri, P8’le günlük yaşamlarına kolayca adapte edebilecek.

Düşük ışık için optimize edilmiş “Işık İzi Modu” Huawei P8’in deklanşörüne bastığınızda ışığın yansıma noktalarını en iyi şekilde ölçümlüyor. Işık İzi Modu sayesinde, gece saatlerinde bir nehir feribotunun yan tekerleğini dahi tüm detaylarıyla artistik biçimde görüntüleyebilirsiniz. Işık İzi moduyla karanlıkta yapacağınız küçük manevralarla, kişiselleştirilmiş görsellere imza atabilirsiniz. P8’in sektöre sunduğu bir diğer yenilik ise ışık ölçüm ve önizleme modu. Bu mod sayesinde çekim öncesi nasıl bir sonuç alacağınızı kolaylıkla görebileceksiniz. Huawei P8 düşük ışıkta deneysel fotoğraflar çekmek isteyenler için mükemmel bir seçenek.

Huawei P8’in “Yönetmen Modu”, sektörde yine bir ilk olarak, akıllı telefonda gerçek anlamda profesyonel video çekimleri için tasarlandı. Bu inovatif özellik, P8’le beraber üç farklı Android telefonu çekim esnasında farklı açılardan görüntü almak üzere kullanabilmenizi ve kontrol etmenizi sağlıyor. Böylece tek kontrol noktası üzerinden, dört farklı açıyla çekim yapabileceksiniz. Video klip düzenleme ve senkronizasyon işlemleri de yine bu modu kullanarak yapabilecekleriniz arasında yer alıyor.

Huawei P8 ayrıca son derece güçlü ve işlevsel bir selfie modunu da kullanıcılara sunuyor. Bu mod sayesinde gelen üstün görüntü geliştirme özellikleriyle, kareye giren tüm yüzler en güzel şekilde fotoğrafa yansıyor.

 

huawei-p8

 

Mobil Bağlantıda Yeni Standartlar 

Huawei’nin DNA’sında yer alan üst düzey iletişim teknolojisi altyapısı, P8’in sektörde daha önce görülmemiş ölçüde güçlü bağlantı özelliklerine sahip olmasını sağladı.

Huawei’nin tescilli Signal+ özelliği sayesinde, kompakt ve güçlü çift anten teknolojisi, ortamdaki en kaliteli sinyali otomatik olarak algılıyor. Antenlerden birinin sinyal seviyesinde azalma ya da aşırı yüklenme olduğunda, P8 son derece hızlı bir şekilde ikinci anteni devreye sokuyor. Akıllı telefonlar özelinde bir ilk olan bu teknolojiyle, en güçlü sinyal seviyesi sürekli olarak korunuyor. Bu özellik, daha çok metal kasalı telefonlarda görülen sinyal seviyesindeki azalmadan kaynaklı görüşme kesintilerinin önüne geçmesi açısından son derece önemli. Ayrıca Signal+ özelliği, kullanıcıların yüksek hızlarda seyahat ederken dahi görüşme kalitesi açısından sorun yaşamamalarını sağlıyor.

Sıkça uçakla seyahat edenlerin yaşadığı havaalanına inişte geç bağlanma sorunu,’le aşılan bir diğer problem. Huawei P8 uluslararası dolaşım hatlarında en iyi performansa imza atarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avustralya ve Asya kıtalarında, 20’den fazla ülkede ve bölgede, bu özelliği test ederek, en iyi 4G bağlantısında sonuçlar için gereken teknolojiyi hayata geçirdi. Huawei P8 uluslararası dolaşım hizmetleri çerçevesinde, ortalama akıllı telefonlara göre 3 kat hızlı bağlantı sağlıyor.

Huawei, P serisiyle, dünya çapında önemli satış başarılarına imza attı. Global pazarda, 60 ülkede, toplamda 5 milyondan fazla Huawei P6 akıllı telefon satışı gerçekleşti. Huawei, P7 modeli ile de 100’den fazla ülkede, 6 ay içinde 4 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. P8 modelinin de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Ürün, aralarında Çin, Türkiye, Kolombiya, Fransa, Almanya, Meksika, İspanya, Güney Afrika, BAE ve İngiltere’nin de bulunduğu 30’dan fazla ülkede satışa sunulacak.