Yeni Nesil Ulaşım Aracı Hyperloop ilk Testinde 640 km Hıza Ulaştı

Yeni Nesil Ulaşım Aracı Hyperloop ilk Testinde 640 km Hıza Ulaştı

PAYLAŞ

Hyperloop yeni nesil üst düzey raylı sistem. Daha iyi ifade edecek olursak saatte 1300 kilometrelik mesafe alabilen uçaktan hızlı ulaşım aracı!

Tesla Motors ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın yeni projesi nihayet ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Hyperloop One testi, Las Vegas’da gerçekleştirildi.

Hız yuvalarını temsil eden kızak, izleyicilere kısa bir gösteri yaptı. 2.5G kuvvetiyle ivmelenen kızak, 100 km/s hıza 1.1 saniyede ulaştı ve saatte 640 kilometre hıza ulaşabileceğini kanıtladı.

hyperloop_2
Süper hızlı ulaşım sağlayacak bu kapsüller saatte 1300 km hıza kadar çıkabiliyor ve 570 km’lik bir yolu 35 dakikada gitmemizi sağlıyor. Enerjisini doğrudan güneşten alan proje hayata geçtiğinde Los Angeles ve California arasındaki 610 kilometrelik yol yarım saate inecek. hyperloop_3

Projesi yönetim ekibi, Hyperloop’un beş yıl içinde hayata geçmesini umuyor. Hız yuvarının 2019’da kargo ve yük taşımacılığı, 2021’de ise insanları taşımayı planladığını açıkladı. Yeni nesil ulaşım aracını kullanmak isteyenler 20 dolara yolculuk yapabilecek.