YouTube’da İnternet Engeline Takıldı!

YouTube’da İnternet Engeline Takıldı!

PAYLAŞ

YouTube’a erişim engellendi. (TİB) Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından engellenen YouTube, Türkiye’de bu gece yarısına kadar bölge bölge popüler video paylaşım sitesine erişim engeli gelecek.

Geçtiğimiz hafta Twitter’a gelen engellemenin ardından aynı kararın YouTube ile ilgili de alındığını sadece devreye sokulması beklendiğini dile getirmiştik. Yaklaşık 1 hafta sonra gelen popüler video paylaşım sitesinin kapatma kararı bizleri de artık şaşırtmadı. Sosyal Medya’da çok yankı bulan Twitter‘ın kapatma kararının ardından aynı yasaklamayı YouTube’a da getirmek için biraz ortamın soğumasını kollayan TİB gerekli kararı uygulayarak YouTube‘u da erişim engelini devreye soktu.

 

YouTube’a gelen erişime engel kararının ardından DNS ve benzeri çözümlerle ilgili siteye giriş için internet kullanıcılarının çalışmaları da hızla başladı. Büyük kentlerden gelen haberler internet kullanıcılarının büyük kısmının YouTube’a giremediği yönünde. Global çapta değerli bu sitelere gelen kapatma kararlarının ardından şimdi akıllara gelen soru Facebook kapanmasına yönelik.