Yurtdışından Telefon Getirenlere E Devlet Müjdesi Haberi

Yurtdışından Telefon Getirenlere E Devlet Müjdesi Haberi

PAYLAŞ

e-Sorgulama.net web sitesi herhangi bir resmi kurum veya kuruluşla bağlantısı olmayan vatandaşların e-Devlet sorgulama sistemi içinde aradıklarını daha kolay şekilde bulabilmelerine olanak sağlamaya yönelik internet sayfasıdır. Günlük hayatta insanlarımız ya ne yapacağını, nasıl yapılması gerektiğini ve sorgulama işlemlerine hakim olmadığından doplayı yeterince bilinçli olarak interaktif uygulamaları kullanamıyor. İşte bizde bu noktada devreye girerek; Siz değerli vatandaşlarımızın bu gibi durumlarda sorgulamaları, haberleri vs. uygulamalar hakkında daha kolay bir şekilde anlaşır şekilde sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. e-Sorgulama Portal web sayfasında ulaşabileceğiniz başlıca içerikler SSK Sorgulama sayfasıdır. Bu sayfada geniş kapsamlı anlatım sayesinde hizmetlerini kolayca sorgulamayı adım adım öğrenebilirsiniz. Diğer sıkça kullanılan SSK Hizmet Dökümü uygulaması sayesinde vatandaşlar hizmet dökümününün çıktısını kolayca alabilmektedir.palet03

Günümüz şartlarında çalışma hayatının eskiye nazaran daha iyi olduğunu söylemek mümkündür. Daha önceleri çalışanlar için sürekli sorgulama gerektiren ssk sorgulama gibi işlemlerin günümüzde yerinde oturarak kolaylıkla elde edilmesi, elbette iş hayatını olumlu yönde etkilemiştir. Mesela daha önceleri en basitinden ssk ile ilgili herhangi bir işlemde gidilecek yer ilgili kurumdu. Tabi bu sadece gitmeyle çözülecek kadar kolay değildi. Sıra almak, sıra beklemek, olmadı bir aksiliğin ya da evrak eksikliğinin çıkması gibi durumlarda zaman kaybının yaşanması bir yana öğrenmek istediğiniz bilgileri de çok geç bir zaman diliminde ancak öğrenebiliyordunuz. Sosyal hayatın daha elverişli hale gelmesini sağlayan bu gibi uygulamalar, çalışma hayatını olumlu yönde oldukça etkilemiştir.

e devlet üye ol , e devlete üye ol , E-Devlet Sistemi , E-Devlet Sistemine Üye Olmak , edevlet şifrei , edevlet şifresi , edevlet şifresi nasıl alınır , İşsizlik Sigortası Öncelikle belirtmemiz gerekliki e-devlet, devletin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına herhangi bir kamu kuruluşuna giderek yapılan tüm işleri, internetten ortamı üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan bir elektronik devlet hizmetidir. Bu devlet hizmetlerinin içerisinde, devletin kamu kuruluşlarının verdiği bir çok hizmeti, vatandaşların internet üzerinden normal kamu kuruluş belgesinin aslı şeklinde alınmış gibi kullanılacak şekilde almasını sağlamaktadır. Telefonunuzun GPRS/HSDPA ayarlarının yapıldığından ve Internet bağlantısının olduğundan emin olunuz, eğer telefonunuzun ayarları tam olarak yapılmamış ise operatörünüzden bu konuda destek isteyiniz.

BTK, daha önce de Elektronik Kimlik Bilgisine Haiz Cihazların Kaydedilmesi Hizmeti (IMEI Kaybetme Hizmeti), Elektronik Kimlik Bilgisine Haiz Cihazların Kayıtlı Olup Olmadığının Sorgulanması (IMEI Sorgulama Hizmeti), Numara Taşıma Sorgulama Hizmeti ile Mobil Hat Sorgulama Hizmetini (Üzerine Kayıtlı GSM Numaralarını Sorgulama Hizmeti) e-Devlet Kapısı üzerinden sunmaya başladı. Eğer henüz bir e-devlet mobil imza nız yok ve almak istiyorsanız herhangi bir Avea ya da Turkcell bayisine giderek e-devlet mobil imza nızı temin edebilirsiniz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına Türksat A.Ş. ile Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında 05 Haziran 2013 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, sabıka kaydı olmadığına dair “ Adli Sicil Belgeleri ” bugünden itibaren e-Devlet Kapısı’ndan alınabilecek.

Mobil İmza ile giriş yapabilmek için “m-İmza ile Giriş” bağlantısına basınız, T.C. Kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı belirtilen alanlara girerek “Gir” tuşuna basınız. Birkaç saniye içinde mobil imza uyarı mesajı ekranda belirecektir. Mobil imza şifrenizi girerek devam ediniz. Mobil imza ekranları kapandıktan sonra “Devam” tuşuna basınız. 1991/17 sayılı Başbakanlık Genelgesine istinaden Devlet teşkilatında yer alan kurum ve kuruluşlar ile bunların alt birimlerinin, Başbakanlık tarafından geliştirilen Devlet Teşkilatı Veri Tabanına kaydedilirken kullanılan kodlarıdır. Haberleşme kodları ilk olarak 8 kırılımlı (14 hane, noktalar ile 21 hane) olarak belirlenmiş, sonra bunların yetmemesi nedeniyle 11 kırılıma (18 hane, noktalar ile 28 hane) çıkarılmıştır.

e-Devlet Kapısı Mobil Devlet uygulaması ile Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi web sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresinde kullanabildiğiniz pek çok hizmetten artık mobil olarak da faydalanabilirsiniz. Uygulamayı kullanarak yapabilecekleriniz imei numarası sorgulaması, sabıka kaydı alma , taşıtınızın emniyetteki durumu ve vergi borçları sorgulaması, ehliyet ceza puanınız, aile hekimi sorgularınız ve sigorta dökümünüz gibi oldukça fazla. e-Devlet işlemlerinde bilgisayarınızda yapabildiğiniz pek çok işlemi Android telefonunuzu kullanarak yapmak istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir uygulama. İOS e-Devlet Kapısı Uygulaması için Tıklayınız Ülkemizde günde ortalama 45 bin kişi, bireysel adli sicil kayıt başvurusu yapıyor. Adli sicil belgelerinin e-Devlet Kapısı üzerinden veriliyor olmasıyla, vatandaşlarımız büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacaklar.

İsrail eski başbakanlarından Ehud Olmert de, ülkesinin Filistin’e ‘gözlemci devlet’ statüsü tanınmasına karşı çıkmasının doğru olmadığını söyledi. “Filistin’e gözleci devlet statüsü tanınmasına karşı çıkmak için bir neden yok” diyen İsrail eski Başbakanı Ehud Olmert, BM Genel Kurulu’nun Filistin”e ‘gözlemci devlet’ statüsü tanımasının ‘iki devletli çözüm’ fikrinin temel taşlarından biri olacağını belirtti. İsviçre’nin 1946’da BM Genel Sekreteri tarafından ‘daimi gözlemci’ statüsüne kabul edilmesiyle başlayan uygulama çerçevesinde, yıllar içerisinde Avusturya, Finlandiya, İtalya ve Japonya gibi pek çok ‘gözlemci’, BM’nin ‘üyesi’ haline geldi. Örneğin İsviçre, yaklaşık 50 yıl ‘gözlemci devlet’ olarak anıldıktan sonra 2002’de BM’nin üyesi oldu.

E-Devlet şifresi , resmi kurumlar ile olan işlemlerinizin çoğunu internet üzerinden E-Devlet Kapısı sistemine girerek elektronik ortamda yapabileceğiniz çevrimiçi bir kamu hizmetidir. Bu sistem sayesinde vatandaşlar kamudan alacakları hizmetleri 7 gün 24 saat sıra beklemeden, oturdukları yerden yapabiliyorlar. Alacağınız şifre ile bir çok kuruma e-dilekçe yazabilir, sosyal güvenlik bilgilerinizi görebilir, İŞKUR’a kayıt yaptırabilir ve kayıtlarınızı sorgulayabilir, tüm nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinizi hızlı bir şekilde alabilir, resmi kurumlar ile ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsniz. Adli Sicil Kaydı” hizmeti, 3 Temmuz 2013 tarihinden itibaren iOS , android ve Windows Phone tabanlı akıllı telefonlar üzerine geliştirilmiş e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden sunulmaya başlandı.

PAYLAŞ
Önceki makaleKahve falına nasıl bakılır?
Sonraki makaleUsta oyuncu yaşamını yitirdi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK