1.5 Milyon Telefonda Kullanılana BiTaksi Uygulaması Yenilendi!

1.5 Milyon Telefonda Kullanılana BiTaksi Uygulaması Yenilendi!

PAYLAŞ

Taksi arayan yolcu ile yolcu arayan taksiciyi akıllı telefonda buluşturarak hızlı, kolay ve güvenli seyahat ortamı sunan BiTaksi yeni güncellemesini kullanıma sundu. 

BiTaksi 4.0 adlı versiyon ile uygulamanın tasarımı tamamen yenilenirken taksi çağırmayı kolaylaştıracak pek çok özellik eklendi.

Açık renkler kullanarak tasarımsal yönden daha ferah ve modern bir görüntü kazanan BiTaksi, uygulamadaki mevcut taksi ve yolculara ait pin’leri de yeniledi. Ana ekrana eklenen gidilecek yer seçimi ve ücret hesaplaması da getirilen yenilikler arasında. Yolculara sunulan rota alternatifleri, trafik durumuna göre yol seçimi ve tahmini yolculuk süresi de uygulamaya eklenen yeni özelliklerden bazıları.

 

Uygulamadaki bir diğer yenilik ise iOS’da bildirim merkezine (today widget) BiTaksi’nin eklenebilmesi. Böylece uygulamayı açmadan bile taksinin geliş süresi görülebiliyor. Ayrıca iPhone 6S ve 6S Plus kullanıcıları için 3D touch özelliği de geliştirildi. Artık uygulama ikonuna basarak uygulama içinde gitmek istenilen aksiyona tek seferde gidilebiliyor.

BiTaksi_02

Mevcut servislere de iyileştirmeler yapıldı

BiTaksi’nin geçen sene hizmete soktuğu güvenlik güncellemesi Numara Gizleme’ye de bir takım iyileştirmeler yapıldı. Numarasının görünmesini istemeyen yolcuların, “Bilgilerim” ekranı altında yer alan “Numaram Görünmesin” seçeneğini işaretleyerek yaptıkları çağrılarda, sürücü ile internet üzerinden gerçekleştirilecek konuşmalarda da ses ve görüşme kalitesi artırıldı.

Ayrıca taksinin sürücü ve plaka bilgilerini, sürücü puanını, araç hareketini istenilen kişilerle paylaşabilme özelliği olan Yolculuğu Paylaş servisinde de iyileştirmelere gidildi. Bu servis sayesinde yolculuklar artık SMS, WhatsApp, Twitter ya da diğer sosyal ağlar aracılığıyla paylaşılabilir, yapılan yolculuklar paylaşılan kişi tarafından gerçek zamanlı olarak takip edilebilir.

İşitme ve görme engelliler asistanı, geçmiş yolculukları listeleme ve yolculuk rotası görme, favori adres ekleme gibi servislerde de kolay taksi çağırmak için bir takım geliştirmeler gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Önceki makaleApple, FBI ile olan Şifre Savaşını Kaybetti
Sonraki makaleSamsung’un Yeni Nesil Gear VR Gözlüğü
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.