38 Dolarlık Tablet Piyasayı Kızıştıracak

38 Dolarlık Tablet Piyasayı Kızıştıracak

PAYLAŞ

Dünyanın en ucuz tabletlerini üreten DataWind firmasının müşterilerine sunduğu yeni model, piyasayı alt üst etmeye hazırlanıyor.

Dünyanın en ucuz tabletlerini üreten DataWind firmasının müşterilerine sunduğu yeni model, piyasayı alt üst etmeye hazırlanıyor.

ABD’de satışına başlanan Android işlemcili, 7 inçlik UbiSlate 7Ci modelinin fiyatı sadece 37.99. IPad ve Samsung Galaxy Note serisi gibi kendisinden 15 kat daha pahalı rakipleriyle aynı performansı göstermese de, fiyatından beklenmeyen çok sayıda özelliğiyle dikkat çekiyor. En ucuz tablet olarak piyasaya çıkacak olan ürün ilgi çekecek gibi duruyor.

Cortex A9 (1GHz) işlemci ile iPad’le kıyaslanabilir özellik taşıyan UbiSlate, 4 GB’lık bellek ve 512 MB’lık RAM’e sahip. Üzerindeki microSD kart yuvasıyla belleği 32 GB’a kadar çıkarmak mümkün.

Wi-Fi özelliğinin yanı sıra, 3G ile mobil iletişim imkanı sunuyor. Üzerinde ayrıca USB adaptor girişi bulunuyor. Tabletteki G-sensör, büyük rakiplerinde olduğu gibi ekranı dikey veya yatay pozisyonuna göre ayarlıyor.

7.2 inç uzunluk, 4.8 inç genişlik ve 0.4 inç inceliğe sahip olan tabletin ağırlığı sadece 310 gram. Oldukça hafif olduğu için uzun süre elde tutulsa da çok fazla yorgunluk vermiyor.

800 X 480 piksel çözünürlük ve TFT çoklu dokunmatik ekranı olan tabletin sadece ön yüzünde kamera bulunuyor. Tablette ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi, ses düğmeleri, mikrofon girişi ve micro USB slotu yer alıyor.

UbiSlate 7Ci’nin yumuşak karnı ise bataryası. 3.7 volt Li-polimer şarjlı batarya, oyun oynarken sadece 3 saat dayanıyor.

Tablette, diğerlerinde olduğu gibi Google uygulamaları, Google Play Mağazası ve diğer temel programlar bulunuyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleRock Star Barış Akarsu!
Sonraki makaleLG G Pro 2 Resmen Duyruldu
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.