Akıllı Telefona Benzeyen Silah Dünya’yı Alarma Geçirdi

Akıllı Telefona Benzeyen Silah Dünya’yı Alarma Geçirdi

PAYLAŞ

Akıllı telefonlara benzer tasarıma sahip tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi.

Akıllı telefonlara benzeyen tabanca modeli Avrupa ve ABD’de polisi harekete geçirdi. 9mm’lik bir tabanca olan model akıllı telefonlar baz alınarak geliştirildi. Katlanabilen bir yapıya sahip olan silah bu sayede dışarıdan bakıldığında sıradan bir akıllı telefon gibi görünüyor.akilli-telefona-benzeyen-silah-abd-ve-avrupa-yi-alarma-gecirdi-8343651 akilli-telefona-benzeyen-silah-abd-ve-avrupa-yi-alarma-gecirdi-8343653

Kaçak yollarla Avrupa’ya sokulmaya başlandığı düşünülen silahtan 12 bin adet sipariş edildiği de gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz günlerde Belçika’da ele geçirilen modelin terör saldırılarında kullanılabileceğinden endişe ediliyor.

akilli-telefona-benzeyen-silah-abd-ve-avrupa-yi-alarma-gecirdi-8343655Açıldığı zaman bir tabancaya dönüşen modelin havalimanı gibi yerlerde güvenlik kontrolünden sıyrılabileceği olasılığı üzerinde duruluyor. 330 sterlin (yaklaşık 1400 TL) fiyatı olduğu belirtilen tabanca için ABD de alarma geçti.

PAYLAŞ
Önceki makaleNusret, ABD’li Ünlüler Tarafından ‘Caps’ Oldu
Sonraki makaleAstell & Kern XB10 İncelemesi
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.