Always On Display Galaxy Note 7’de Var!

Always On Display Galaxy Note 7’de Var!

PAYLAŞ

Mobil sektörde pek çok özelliğin öncesi olmayı başaran Samsung, telefonlarında always on Display adı verilen yeni bir özelliği de kullanıma sunmuştur. Özellikle ilk defa kullanıcılara Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri ile birlikte tanıtılırken bu modellerin ardından aynı özelliğin Galaxy Note 7 modelinde de kullanıldığı ortaya çıktı.

Note 7’da Daha Yetenekli

2 Ağustos tarihinde tanıtımı yapılan telefonun tanıtım öncesinde de bu özelliği ile geleceği belirtilmemişken yapılan incelemeler sonrasında telefonda bu işlevin de yer aldığı belirtildi.

Bu özellik ile birlikte kullanıcılar uygulamaların bildirim ve uyarı göstermesine imkan sağlarken özellikle ekran kapalıyken bu uyarıların görülebilmesi de mümkün oluyor. Bu bakımdan bundan sonraki telefonlarda bu özellik ile telefon kullanımının çok daha kolay bir hale gelmesi amaçlanırken uygulamalarda herhangi bir bildirimin olup olmadığının görüntülenebilmesi adına telefonun sürekli açılmasına gerek kalmıyor.

Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde bu özellik kısıtlı bir şekilde sunulurken sadece S Planner ve Messages’in Always On Display özelliğini kullanabilmesine imkan sağlanıyordu. Fakat Galaxy Note 7 ile birlikte bu konudaki sınırlamalar da kaldırılırken, kullanıcılar istediği uygulama için bu özelliği kullanıma alabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK