AMD’den Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı AMD Radeon R9 295X2

AMD’den Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı AMD Radeon R9 295X2

PAYLAŞ

Maksimum hız ve performans için tasarlanan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, oyunların 4K çözünürlükte en yüksek ayarlarda oynanmasına olanak sağlıyor.

AMD yaptığı bir açıklamada, PC’de oyunun zirvesini yaşamak isteyen oyun tutkunlarına yönelik, dünyanın en hızlı ve en güçlü ekran kartı Radeon R9 295X2’i duyurdu. Tek kart tasarımında iki AMD Radeon R9 Serisi grafik işlemcisini bir araya getiren Radeon R9 295X2, bugünün ve yarının oyunlarını en yüksek görüntü ayarlarında ve 4K çözünürlükte kaldıracak güce sahip.

Oyun sektörüne güç veren Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı Radeon R9 295X2 ekran kartını piyasaya sürmekten mutluluk duyuyor” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “Rekorları altüst eden bu çift işlemcili kart, sektörde bir benzeri bulunmayan ses ve 4K görüntüleri mümkün kılarak, Radeon’un oyunla eşanlamlı olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.”

Sektörde bir ilki müjdeleyen Radeon R9 295X2 ekran kartı, fabrikada monte edilmiş kapalı devre sıvı soğutma sistemine sahip. PC’ler için sıvı soğutma çözümlerinin lider tasarımcı ve üreticilerinden Asetek ile birlikte geliştirilen bu sistem sayesinde kullanıcılar, Radeon R9 295X2 ekran kartına hiçbir müdahalede bulunmadan düşük sıcaklıklarda ve sessiz çalışan, kararlı performans veren bir ürüne sahip olacak.

Stereo kulaklıklarda gerçek çevreleyen ses sağlayan by AMD TrueAudio teknolojisi ile seslerin sürükleyiciliğinde de çığır açılıyor. Grafik işlemcilerinin üzerinde ayrı ve özel bir ses işlemcisi bulunan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, eşsiz bir PC oyun deneyimi için daha zengin ve sürükleyici bir ses ortamı yaratacak.

Sesin yanı sıra görsel deneyimde de mevcut ve ileride çıkacak PC oyunlarında çıtayı yükselterek, AMD Eyefinity teknolojisi sayesinde birden çok monitörde yüksek çözünürlüklü görüntüleri kolaylıkla kaldırabiliyor.

Radeon R9 295X2  bu ay içinde KDV hariç 1499 USD ve 1099 EUR’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.