AMD Radeon R9 290X, Almanya’da Yılın ürünü Seçildi

AMD Radeon R9 290X, Almanya’da Yılın ürünü Seçildi

PAYLAŞ

Almanya’nın önde gelen bilgisayar dergisinin okuyucuları, AMD’yi en iyi ekran kartı ve ikinci iyi işlemci üreticisi seçti.


AMD yaptığı bir açıklamada, Almanya’da yayımlanan PC Games Hardware dergisinin 2013 Okuyucu Ödülleri’nde üç kategoride ödül aldığını ve AMD RadeonR9 290X ekran kartının Yılın Ürünü seçildiğini duyurdu. PC Games Hardware okuyucuları ayrıca AMD’yi Ekran Kartı kategorisinde birincilik ve İşlemci kategorisinde ikincilikle ödüllendirdi.

“Okuyucularımız paralarını sadece en iyi teknolojilere harcamak istiyorlar ve hangi donanımın, hangi yazılımın performans ve paranın karşılığı alanlarında en iyi olduğunu araştırarak öğreniyorlar” diyen PC Games Hardware editörü Carsten Spille, şöyle devam etti: “Yeni RadeonR9 290X’in ödülü, AMD’nin ekran kartlarında birinci ve işlemcilerde ikinci seçilmesi, AMD’nin günümüz piyasası için doğru ürünleri geliştirdiğinin kanıtı.”
PC Games Hardware okuyucuları internette ve derginin Şubat 2014 sayısında 26 kategori için oy kullandılar.
“PC Games Hardware okurlarının ürünlerimizi beğenmesine çok sevindik ve AMD mühendislerinin oyunlarda yeni bir çağ başlatmak için ekran kartlarına harcadıkları emeği ödüllendirmelerinden büyük mutluluk duyduk” diyen AMD EMEA Genel Müdürü Darren Grasby, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşlemci gücü her zaman önemlidir ama AMD Radeon™ R9 290X bunun yanında Yeni Nesil Grafik Çekirdeği mimarisi ve AMD TrueAudio teknolojisiyle, nefes kesici oyunlar için eksiksiz bir çözümdür. Hepsinin üzerine, Mantle teknolojisi sayesinde oyun tasarımcıları grafik işlemcisiyle aynı dili konuşan kodlar yazabildikleri için, donanım optimizasyonunda benzeri görülmemiş aşamalar kaydederek görüntü kalitesi ve performansı şaşkınlık verici düzeylere taşıyabiliyorlar.”
AMD TrueAudio teknolojisi, oyun tutkunlarının stereo kulaklık ve hoparlör kullanırken bile her yanı saran gerçekçi bir ses dünyasının içine çekerek, çevreleyen ses uygulamasında bir çığır açıyor. Ekran kartı üzerinde ayrı ses işlemcisi bulunan AMD Radeon R9 290X, gerçeğinden farksız yankılanma, titreşim efektleri ve inanılmaz gerçekçilikte ortam sesleriyle çok daha zengin ve sürükleyici bir işitsel dünya kuruyor.
UltraHD (4K) ve AMD Eyefinity teknolojilerine uygun geliştirilen AMD RadeonR9 290X ekran kartı, tüm mevcut ve yeni çıkacak oyunlarda üstün görüntü kalitesi, geniş görüntüleme alanı ile parmak ısırtıyor.
AMD Radeon R9 290X ekran kartının özellikleri:

  • 2816 dizi işlem ünitesi
  • 1 GHz’e kadar saat hızı
  • 4GB GDDR5 bellek
  • 5,0Gbps’e kadar bellek saat hızı
  • 320GB/s bellek bant genişliği (maksimum)
  • 5,6 TFLOPS tek hassasiyetli işlem gücü
  • DirectX® 11.2, OpenGL 4.3 ve Mantle arabirim desteği

 

AMD Radeon R9 290X ekran kartları KDV hariç 549 USD’den başlayan fiyatlarla satışta bulunuyor.