LG G2 Mini Resmiyet Kazandı

LG G2 Mini Resmiyet Kazandı

PAYLAŞ

Mini telefon furyasına yakın zamanda katılması beklenen LG, şirketin Facebook hesabından paylaşılan bir görsel ile mini telefonunu doğrulamış oldu. Son yıllarda teknoloji devleri arasında iyice popüler olan mini akıllı telefon akımına LG’de katılacak.

Uzun zamandır G2‘nin mini versiyonunu tanıtması beklenen LG, şirketin resmi Facebook hesabından “Miniyi deneyimleyin” yazarak aşağıdaki görseli paylaştı.
Cihazın 24 Şubat’ta başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını da paylaşım içerisine ekleyen LG’nin Facebook hesabı, cihazın özellikleri hakkında bilgi vermedi. Paylaşılan görselde ise mini telefonun LG G2 ile benzer tasarıma sahip olacağı anlaşılıyor.

LG G2 Mini Özellikleri:
Sony’nin Xperia Z1 Compact’ta uyguladığı, amiral gemisi ile benzer donanıma sahip mini telefon konseptini, kullanmayacağı tahmin edilen LG’nin, minisinde Snapdragon 400 işlemci ve 2GB RAM kullanacağı tahmin ediliyor. Ekran boyutu hakkında çeşitli spekülasyonlar bulunan cihazın 4.7 inç ekrana sahip olacağı düşünülüyor.
Bir mini akıllı telefonda görmeye alışkın olmadığımız 4.7 inç ekran, şu an için sadece söylentiden ibaret. Rakiplerinin minilerinde 4.3 inç ekran kulandığını düşünürsek, LG’nin de 4.3 inç ekranı tercih etmeside daha muhtemel.