Android 6.0 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Android 6.0 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

PAYLAŞ

Google’ın Android 6.0, kod adı Marshmallow sürümünü duyurmasından sonra Samsung hangi modellerine Android 6.0 güncellemesi dağıtacağını açıkladı.

Samsung çok fazla akıllı telefon modeli ürettiği için sık sık eleştirilere maruz kalıyor. Bölgelere göre sürüm ve donanım değişikliği bulunan cihazlar üreten Samsung mühendisleri de eminiz ki durumdan şikayetçi.

Geçtiğimiz sene Android 5.0 çıkmasıyla birlikte kimi Note 4 kullanıcıları Şubat ayında güncelleme alırken aynı cihazı farklı coğrafyada kullanan kullanıcılar Temmuz ayında güncellenmeden nasiplendiler. Sosyal medyada ve çeşitli gruplarda Android 5.0, Lollipop güncellemesi ile ilgili bitmek tükenmek bilmeyen bir mesaj trafiği yaşandı. Bakalım Samsung Mobile, bu seneki güncelleme krizini nasıl atlatacak?Galaxy-S6-Edge-update

Android 6.0 Güncellemesi ilk Nexus’lara

Her zaman olduğu gibi, bu sefer de saf Android 6.0 sürümünün tadına bakacak cihaz sahipleri ise yine değişmiyor. Android 6.0 Marshmallow geliştirici önizleme sürümü desteklenen Nexus cihazlar (Nexus 5Nexus 6Nexus 9 ve Nexus Player) kullanıcıları Android 6.0‘dan OTA güncellemesi ile faydalanabilecekler.

Android 6.0 Marshmallow ilk güncelleme haberi yine Samsung’dan geldi. Android Marshmallow güncellemesi alacak Samsung modeller aşağıdaki listede yer alıyor. Liste nihai liste olmamak ile birlikte ufak sürprizler içerebilir. Dünya da hatrı sayılır kullanıcı sayısına ulaşan Note 3‘ün listede olmaması kullancılar açısından üzücü.

Samsung Galaxy Note5
Samsung Galaxy S6 Edge+
Samsung Galaxy S6
> Samsung Galaxy S6 Duos
Samsung Galaxy S6 Edge
Samsung Galaxy Note 4
> Samsung Galaxy Note 4 Duos
Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Tab A