Yeni Başlayanlara SEO – 1

Yeni Başlayanlara SEO – 1

PAYLAŞ

Web siteniz var fakat trafiğiniz yok mu? O zaman sizin de anahtar kelimelerle Google’de en üst sıraya gelme zamanınız gelmiştir. Yeni Başlayanlara SEO dosya konumuz ile SEO’ya giriş yapıyoruz.

SEO ‘da En önemli unsulardan biri site özetidir. Site özeti en fazla 20 kelime olmalıdır. Google ilk 3 satıra oldukça önem verir ve bu 3 satıra bakmaktadır. Blog ve Forum sitelerinde etiket kullanımı çok önemlidir. Konu başlarında mutlaka etiket kullanın. Örn; LG G4 , LG G4 resimler, LG G4 özellikleriLG G4 fiyatı.
Önemli kelimelerde mutlaka <br> </br> , <strong> </strong> gibi etiketler kullanın ki Google anahtar kelimenin ne olduğunu anlasın. Eğer video portalındaysanız açıklamada mutlaka videonun türevini yazınız.
Örn; 

Gökçe herşey bitmedi bitemez klibi izle,
Gökçe herşey bitmedi bitemez şarkısı dinle,
Gökçe herşey bitmedi bitemez,

Önemli unsurlardan biri de konu başlığıdır. Mesela konu başlığı LG G4 ise konu altına link verin. Başlık önemi mesela, Koç holding ise KOÇ holding haberleri yazabilirsiniz. Daha öncede dediğim gibi etiket çok önemlidir her başlık altına (haber altına) mutlaka 3-4 etiket ile bitirmelisiniz.

<meta etiketi ile name=”description” content=”Gökçe herşey bitmedi bitemez mp3 dinle” gibi unsurlara dikkat ederek Google de aranan kelime siz olabilirsiniz.

google seo2
SEO için önemli etkenlerden bir diğeri de sosyal platformdur. Sosyal platformlarda (facebook, twitter vs.) paylaştığınız haber linkleriyle sitenize öz kullanıcı elde etmiş olursunuz. Mutlaka Google web master tools’a sitenizi kayıt ediniz. İçerik içinde kaynak göstermeniz SEO için çok önemlidir. Footer’a sitenizin hedef kelimeleriyle ilgili link verin. Daha önce aynı konuyla ilgili bir şey varsa ona link verilmesi sizin için avantaj olacaktır.

Sitenize hedef kelimelerinizle ilgili konular açın ve buralara linklerle destekleyin, bu sayede  2-3 sayfanızı sıralamaya çıkartabilirsiniz.

SEO ile ilgili Genel olarak maddeler halinde listelemek gerekirse;
1- Domain
2- Host
3- Özgün içerik
4- Backlink
5- Kodlama

Sizlerde SEO konusunda merak ettiğiniz soruları bu linkten bize yazarak ulaştırabilirsiniz. http://forum.gezegende.com/forum/27-seo/