IBM, Şirket Çalışanlarına 200 Bin MacBook Dağıtacak

IBM, Şirket Çalışanlarına 200 Bin MacBook Dağıtacak

PAYLAŞ

IBM‘in Mayıs ayında çalışanlarına 50 binden fazla MacBook satın alacağına dair dedikodu ile gündeme gelmişti. Ancak son gelen haberler doğrultusunda IBM çok daha fazla miktarda Macbook’u satın almak için harekete geçti.

Şirketin CIO’su JeffSmith, konuyla ilgili açıklamalarda bulunduğu şirket içi bir videoda 150 bin ile 200 bin adet aralığında MacBook satın almayı planladıklarını belirtti. Bu satın alım ile birlikte şirkette kullanılan Lenovo bilgisayarların yerini büyük ölçüde MacBook’lara bırakacak. Yüzde ile açıklayacak olursak şirket çalışanlarının yaklaşık yüzde 75’i MacBook kullanıyor olacak. Daha önce girişim ortaklığına giden iki şirketin bu toplu bilgisayar satın alımı ile birlikte ortaklığını daha da sağlamlaştırması bekleniyor

 

MacRumors adlı internet sitesinde yer alan videoda, Jeff Smith, meslektaşı olan Apple çalışanı Niall O’Connor ile konuyla ilgili yapılan görüşmelerinin hikayesini anlatıyor. Bu görüşmede toplu şekilde yapılacak cihazın alımından konuşan iki bilişim kurulu başkanlarından Jeff Smith, almak istediği MacBook sayısını Apple‘ın yüzünü güldürecek seviyede olduğunu belirtiyor.