Apple Yeni MacBook Modelini Tanıttı; Fiyatı ve Detayları

Apple Yeni MacBook Modelini Tanıttı; Fiyatı ve Detayları

PAYLAŞ

Meraklılarının uzun süredir beklediği teknoloji gündemini meşgul eden ve tartışmaların odağında olan Apple‘ın 12 inçlik yeni MacBook modeli 9 Mart etkinliği ile resmiyet kazandı.

Apple yeni modelini sadece MacBook olarak isimlendiriyor. Daha önce de farklı kaynaklarda gündeme geldiği gibi 12 inçlik ekranda 2304×1440 piksel çözünürlüğe yer verilirken, Apple yine çözünürlük konusunda standart ölçülerin biraz dışına çıkıyor.

Yeni MacBook klavyesine değinmek gerekirse, alt bölümü boydan boya kaplayan klavye bu sayede geçen yılın MacBook Air modeline oranla yüzde 40 daha daralmış. Ancak tuşlar yüzde 17 büyümüş.

Artık 12 inçlik MacBook için tek bir bağlantı seçeneği mevcut ve o da USB Type-C. Diğer ihtiyaçlarınız için adaptör kullanmak zorundasınız. Normal USB girişi de mevcut değil.

1.1GHz saat hızında çalışan işlemci, 8GB RAM ve 256GB SSD taşıyan versiyon 1299$ iken, 1.2GHz hızında işlemci, 512GB SSD ve 8GB RAM taşıyan versiyon ise 1599$ olacak. Modelin renk seçenekleri koyu gri, açık gri ve altın rengi şeklinde. Yeni MacBook modeli 10 Nisan itibariyle ülkemizde stoklara giriyor. Yeni Apple Macbook Türkiye satış fiyatı 4.299 ve 5.299 TL olacak.