Android M’in Gerçek İsmi Marshmallow Oldu

Android M’in Gerçek İsmi Marshmallow Oldu

PAYLAŞ

Geçtiğimiz Mayıs ayında I / O konferansında duyurulan Android M sürümünün gerçek ismi açıklandı. Android 6.0‘ın gerçek adı Marsmallow oldu.

Google‘ın geliştiriciler konferansında duyurduğu yeni Android M geliştirici önizleme lansmanından bu yana, Android M‘nin gerçek isminin ne olacağı merak konusuydu. An itibarı ile Android M’nin gerçek ismi belli oldu.

android

Android ürün müdürü Jamal Eason’ın blogunda yaptığı bir açıklama ile “Bugün son Geliştirici Önizleme sürümü ile resmi Android 6.0 Marshmallow SDK‘sını yayınlamış bulunuyoruz. Google Android Marshmallow için API 23 seviyesinde yeni uygulamalarınızı geliştirmeye hazır olun” dedi.

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi

Android 6.0 Marshmallow geliştirici önizleme sürümü desteklenen Nexus cihazlar (Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player) için güncellendi. Eğer Android M 2. önizleme sürümünü desteklenen Nexus cihazlarınıza daha önce indirdiyseniz veya ilk olarak yüklemeyi istiyorsanız geliştirici önizleme sitesinden 3. ve son sürümü cihazlarınıza yükleyeyebilirsiniz. Ayrıca, önceki geliştirici önizleme güncellemesinde olduğu gibi desteklenen Nexus cihazlar önümüzdeki birkaç gün içinde Over-The-Air (OTA) güncellemesi alacak.