Spam SMS’leri Engellemenin Kolay Yolu Truemessenger

Spam SMS’leri Engellemenin Kolay Yolu Truemessenger

PAYLAŞ

150 milyonluk kullanıcı kitlesini arkasına alan Truemessenger uygulaması ile spam SMS’leri filtreleyecek ve bilinmeyen numaralardan gelen SMS’lerin kime ait olduğunu öğreneceksiniz.

Truecaller, SMS deneyimini daha akıllı ve daha sosyal yaparak iletişim kurma şeklini değiştiren Truemessenger uygulamasını tüm dünyanın kullanımına açtığını duyurdu.

Google Play’den Android telefonlar için indirmeye açılan Truemessenger, cep telefonunuzdaki kısa mesaj uygulamasının yerini alıp, spam SMS’leri tanımlayarak otomatik engelliyor ve bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösteriyor. 150 milyonluk kullanıcı kitlesinin katılımı ile kullanıcılar, artık can sıkıcı izinsiz iletiler ile uğraşmak zoruna kalmayacak.

Truemessanger-1
Truemessenger, SMS’lerinize sosyal içerik ekleyerek güvenliği artırıyor. 1,7 milyar telefon numarası bilgisi içeren Truecaller veri ağı ile entegre çalışan Truemessenger, kamuya açık sosyal ağlardan edindiği kullanıcı bilgileri ile telefon numaralarını eşleştiriyor. Bu eşleştirme sonrasında SMS gönderen kişinin adı, fotoğrafı ve kamuya açık diğer bilgileri görüntüleniyor. Aynı e-postalarda yapıldığı gibi Truemessenger sayesinde SMS’lere de spam kuralları ve filtreleri uygulanabiliyor. Böylece spam SMS’ler başka bir klasörde toplanılabildiği gibi hiç alınmayabiliyor ve kullanıcıların gelen kutusu yalnızca gerçekten kendilerini ilgilendiren SMS’ler ile düzenli bir şekilde duruyor.

 

Truemessenger ile yapılabilecekler:

  • Kendi telefon rehberinizde olmasa bile bilinmeyen bir telefon numarasını bir isimle ilişkilendirebilmek.
  • İstenmeyen numara ve kişilerden gelen SMS’lerden kurtulmak.
  • Spam mesajların ayrı bir klasörde tutulduğu, temiz bir gelen kutusu.
  • Genellikle spam SMS’ler ile ilişkilendirilen anahtar kelimeler veya numara kombinasyonları ile kişisel filtreler oluşturabilmek.

 

Truemessenger şu an Android telefonlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor.