Apple, Akıllı Saatine 10 Saniye Ambargosu

Apple, Akıllı Saatine 10 Saniye Ambargosu

PAYLAŞ

Apple ‘ın aylardır merakla beklenen akıllı saati Apple Watch’ın tanıtımına yalnızca birkaç gün kaldı. Pazartesi günü tüm özellikleriyle görücüye çıkacak olan Apple Watch için çalışmalar hummalı bir hızıyla sürüyor. 

 

Bloomberg ‘in belirttiğine göre gizli bir laboratuvar kuran Apple, uygulamalarla ilgili hazırlıklarını büyük bir gizlilik yürütüyor. Başta BMW ve Facebook olmak üzere birçok farklı şirketten geliştiricilerin kullandığı bu gizli laboratuvarlarda kuş uçurtulmuyor. İnternet bağlantısının bulunmadığı odalarda dışarıdan içeriye hiçbir materyalin getirilmesine izin verilmediği iddia ediliyor. Apple Watch ile ilgili uygulamalar üzerindeki çalışmalar sabit disklerde şifreli olarak korunuyor ve bu diskler bina dışarısına çıkarılamıyor. Uygulamaların son sürümlerinin Apple Watch’un çıkışına kısa bir süre kala geliştirici şirkete gönderileceği ifade ediliyor.

Geliştiriciler, kullanıcıyı rahatsız etmeyen ancak bir yandan da günlük hayatta işe yarar özellikler sunan uygulamalar yapmaya gayret ediyor. Firmalara tavsiyelerde bulunan Apple, geliştiricilerin bildirim sistemini akıllaca kullanması gerektiğini dile getiriyor. Uygulamaların pil kullanımı konusunda cimri olmasını isteyen Apple, uygulama geliştiricilerin, yapacakları uygulamaları 10 saniyeden fazla bakılmayacak şekilde tasarlamalarını tavsiye ediyor.

Henüz piyasaya sürülmemiş bir ürün üzerinde çalışmanın zorluklarını yaşayan geliştiriciler, iPhone ve Apple Watch arasındaki Bluetooth bağlantısının bazı uygulamalarda gecikme yaşanmasına neden olduğunu belirtiyor.