Apple Şimdide Araba Elektrikli Üretmeye Başlıyor

Apple Şimdide Araba Elektrikli Üretmeye Başlıyor

PAYLAŞ
Apple Car

Apple CEO’su Tim Cook’un bir yıl önce elektrikli araç projesini kabul ettiğini öne sürüldü. Apple’da yüzlerce işçinin bu proje üzerinde çalıştığı tahmin edilirken, test aşamasındaki arabalara ait fotoğraflar da ortaya çıktı.

Apple’ın ‘Titan’ adı verilen gizli bir proje kapsamında elektrikli araba geliştirmeye çalıştığı öne sürdüldü. Wall Street Journal’da yer alan habere göre yüzlerce çalışanın yer aldığı projede üretilecek olan araç bir minivana benziyor.

Titan projesinin Tim Cook ve ürün tasarımı başkan yardımcısı Steve Zadesky tarafından yaklaşık bir yıl önce kabul edildiği belirtildi. Business Insider’da geçtiğimiz hafta yer alan bir haberde ise Apple’ın elektrikli araç üreticisi Tesla’ya rakip olmaya hazırlandığı öne sürülmüştü. İddialar bununla da kalmadı. Apple’ın büyük maaş artırımıyla Tesla çalışanlarını kendi bünyesine almayı planlaması. Apple’ın Cupertino, California’daki merkezinden fazla uzak olmadığı belirtilen otomobil laboratuvarının, aynı zamanda robotik, meta ve otomobil materyali teknolojilerinde çalışmalar yaptığı düşünülüyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleSelfie Dostu Akıllı Telefon HTC Desire EYE
Sonraki makaleTürkiye’yi Utandıran Google Aramaları
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.