Apple Tamamen Kablosuz Kulaklığı AirPods’u Tanıttı

Apple Tamamen Kablosuz Kulaklığı AirPods’u Tanıttı

PAYLAŞ

Apple’ın bugün düzenlediği etkinliğinde iPhone 7 ile birlikte en dikkat çekici yeniliklerden biri de, beklediğimiz gibi, AirPods oldu. Tamamen kablosuz özellikteki AirPods, Apple’ın başta Apple Watch olmak üzere tüm cihazlarıyla Bluetooth kullanmadan, bağlantı kuruyor ve tutarlı bir işitme deneyimi sağlıyor.

Teknik özellikleriyle oldukça etkileyici bir aksesuar görünümü çizen AirPods’ın özel olarak tasarlanmış W1 çipi bulunuyor. Verimli bir kablosuz bağlantının önünü açan yenilik, aynı zamanda ses kalitesinin iyileşmesini ve pil ömrünün uzamasını sağlıyor. Kulaklıktaki ses ivmeölçeri ve optik sensörler, kulaklıkları takıp çıkardığınızı algılayarak müziği başlatıp, duraklatıyor. Buna ek olarak konuştuğunuzda sesi algılayan AirPods, “hüzmeleme” adı verilen teknolojisiyle dışarıdaki sesi filtreleme ve sizin sesinizi bir çift mikrofon aracılığıyla iletme iddiasında.

AirPods’un tamamen kablosuz olması, iki kulaklığın ayrı ayrı kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Dilerseniz kulaklıklardan yalnız birini takarak, aksesuarları dış dünyayla bağlantınızı tamamen kesmeden kullanmayı sürdürebiliyorsunuz. Kulaklıklar taktığınız an çalışmaya başlıyor.

Tek şarjla 5 saate kadar müzik dinleme deneyimi sunan AirPods, özel tasarım kutusunda şarj edilebiliyor. Kulaklığın 15 dakika şarj edildiğinde 3 saat dinleme süresi sağladığını iddia ediyor Apple. Apple, AirPods ile iPhone ve Apple Watch ile aynı anda bağlanabilen kulaklık sorununu çözüyor. Buna ek olarak yeni kablosuz bağlantı özelliğinin ileride farklı cihazların birbiriyle bağlanması için kullanılması mümkün olabilir.

AirPods, Ekim sonunda 779 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak.