Asus’dan Yeni Oyun Canavarı ROG G31

Asus’dan Yeni Oyun Canavarı ROG G31

PAYLAŞ

ASUS, Tayvan’ın başkenti Taipei’de yapılan ve 4 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek Computex 2016 fuarında oyun severlere yönelik yeni üst seviye ürünlerini tanıttı.

Oyun dünyasında 10. yılını kutlayan ASUS’un tanıtımını yaptığı ürünler arasında, Republic of Gamers (ROG) ailesinin yeni üyeleri, dünyanın en güçlü kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı ROG G31 ile en güçlü dizüstü bilgisayarı ROG GX800’e katılımcılar büyük ilgili gösterdi.

GX800_Docking

ROG G31 Edition 10: Dünyanın en güçlü kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı

ROG’un 10. yılına özel geliştirilen ROG G31 Edition 10;  20 litre iç hacminde, tek tuşla hız aşırtma imkânı sunarken iki adet Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanıyor. Maya medeniyetinden esinlenmiş çağ ötesi tasarıma sahip bilgisayarın soğutulması için ROG serisine özel 3D buhar odası tabanlı soğutma teknolojisi ve çift hava çıkış kanalı kullanılıyor. ESS imzalı DAC ve amplifikatör sayesinde oyunlar için yüksek kalitede ses elde ediliyor.

ROG GX800: Sıvı Soğutmalı Dizüstü Bilgisayar

Dünyanın ilk sıvı soğutmalı dizüstü bilgisayarı GX700’ün başarısı üzerine inşa edilen GX800, dünyanın en güçlü oyuncu dizüstü bilgisayarı olarak öne çıkıyor. Son NVIDIA SLI GPU ve Intel K serisi CPU’lardan güç alan GX800, 330W güç kaynağı ile tavizsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Dizüstünde CPU, GPU ve DRAM için daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyanlara özel olarak geliştirilmiş sıvı soğutmalı yerleştirme istasyonu da bulunuyor.

MechTAG (Mechanical Tactile Advanced Gaming) isimli mekanik bir klavyesi de bulunan ROG GX800 bu sayede tuş basınımı oldukça rahat hale getirirken anti-ghosting teknolojisi ile tuşlara yanlışlıkla basılmasının önüne geçiyor.

 

NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartları ve 6. nesil Intel Mobile K-serisi “Skylake” işlemcinin güç verdiği ROG G701 dizüstü ise oyun severlere masaüstü seviyesinde bir oyun deneyimi yaşatıyor. Daha fazla enerji tasarrufu için 64GB’ye kadar DDR4 RAM desteği bulunan dizüstünde 30 tuşa aynı anda basılmasına imkân veren arkadan aydınlatmalı anti-ghosting oyuncu klavye bulunuyor.

 

Sanal Gerçeklik için ROG ve Oculus güç birliği yapıyor

Computex 2016’daki ROG standını ziyaret edenler VR endüstrisinin lider ismi Oculus ile ROG’un benzersiz bir oyun deneyimi sunan işbirliğine de şahit oluyor. Oculus Rift ve Touch’ın sergilendiği alanda oyunlara sanal gerçeklik kazandıran bu teknolojiler, ROG’un Oculus uyumlu bilgisayarları G11 ve G20’ye bağlanarak sergileniyor.