Az sermaye ile çok kazançlı işler

Az sermaye ile çok kazançlı işler

PAYLAŞ

Az sermaye ile çok kazançlı işler

En karlı işleren kazançlı işleren kazançlı yatırım nelerdir?
100 bin lira ile bir daire alıp 500-600 TL kira geliri elde edebilirsiniz ya da aynı parayla başarılı bir franchise zincirine girip kendi işinizi kurabilirsiniz. En karlı işleren kazançlı işlerle kimi markaların aylık cirosu yatırımın iki üç katını buluyor.

Standart bir dairenin satın alınabileceği 100 bin TL gibi bir yatırımla kurulan kimi işler, yatırımcısına aylık 500-600 TL’lik ev kira gelirinden daha fazlasını kazandırarak hayatlarını kurtarıyor. Üstelik de bazılarına ilk yatırım için 10 bin lira bile yeterli olurken, bazılarında yatırımın iki- üç katı kadar aylık ciro sağlanıyor. Franchise sistemi altında kendisini gösteren bu işler, Türk girişimcisinin son dönemdeki gözbebeği.

En karlı işleren kazançlı işleren kazançlı yatırım neler olabilir?

Franchise & More Danışmanlık kurucusu ve Ulusal Franchise Derneği (UFRAD) Genel Sekreteri Osman Bilge, Türkiye’de güçlü bir girişimcilik hamlesi yaşandığını, girişimcilerin modern, markalı, güvenli iş sahibi olmak istediklerini, bunun için de franchise’ın en iyi yol olduğunu ve 2010 yılında Türkiye’nin franchise zinciri sayısı açısından Avrupa birincisi olduğunu belirtmiştir.

Franchise’in garantili değil, sistemli bir iş olduğunu anlatan Bilge “Başarı girişimcinin elinde. Kapanma oranının çok düşük olmasının sırrı, titiz seçimlerde yatar. Konseptini akıllıca kuran, güçlü tanıtım yapan, iyi yerler seçen, başarılı olabilecek girişimcilere franchise veren büyük markalar hem kazanır, hem kazandırır. Ama sistemin kurmayan, olmayacak yere dükkan açanlar başarısız olur. Öte yandan büyümüş ve her yere yayılmış markalar az kazandırır, büyümekte olan başarılı markalar çok kazandırır” dedi.

En fazla 100 bin TL ile en karlı işleren kazançlı işler olarak neler yapılabilir? Aşağıda 100 bin TL ile franchise şeklinde işletilebilecek en karlı işler, en kazançlı işler şöyle belirtilebilir:

En karlı yatırım: Kadınlara özel spor merkezi
ABD’nin günde yarım saat sporla zayıflama akımını ülkemize getiren B-fit’in girişimcileri de müşterileri de kadınlar. Apartman katlarında açılabiliyor. Toplam yatırımı 60.000 TL.

En karlı yatırım:
Pil Almanya orijinli Akkufit, Türkiye’de AkuPil markasıyla yayılıyor. Her türlü pil bulunuyor. 15-30 metrekare büyüklüğündeki mağaza için 50-60.000 TL gerekiyor. Aylık ciro ortalama 12-15 bin TL arasında.

En karlı yatırım: Patates, köfte, sosis
AVM lerde stand açan Mr.Pato, kızarmış patatesin yanı sıra misket köfte ve sosis sunuyor. Toplam yatırım 40.000 TL. Etsiz çiğköfte markası Komagene mağazası açmak için AVM ve yoğun caddeler uygun. 25 bin lira yatırım maliyeti ile aylık 10 bin ile 50 bin TL ciro elde edilebiliyor.

En karlı yatırım: Pidecilik
Geleneksel Samsun pidesi sunan Sampi’de yatırım maliyeti AVM ve ‘evlere servis’ ünitelerinde 70 ile 100 bin lira arasında değişiyor. Yatırım 1.5 ile 2 yılda geri dönüyor. Mantı konseptli cafe ve restoran zinciri Mantı Keyfi, 40 metrekarelik alanlarda franchising bedeli dahil 80 bin liralık yatırımla kurulabiliyor. Aylık ciro 8-10 bin TL.

En karlı yatırım: Tantuni
Cızbız Köfte’de yatırım maliyeti metrekare başına bin lira seviyesinde. Öz Mersin Tantuni’nin bayilik bedeli ise 30-100 bin lira arasında değişiyor. Aylık ciro 8-16 bin TL arasında.

En karlı yatırım: Kumpir
Mr Kumpir’de yatırım maliyeti 12 bin euroyu buluyor. Aylık ciro yerine göre 80 bin lirayı buluyor.

En karlı yatırım: Futbol ve eğlence
Gooalstar, çeşitli futbol temalı eğlence etkinliklerini kurumsal müşterilerine organizasyonlar için kiralıyor. 10 bin TL yatırımla, aylık ciro 10 bin TL’nin altına düşmüyor.

En karlı yatırım: Kafe
Amerikan orijinli meyve suyu zinciri Juice Zone, stand ve kafe formatında, 45 bin USD yatırımla açılıyor.

En karlı yatırım: Eve teslim kuru temizleme
Ruşen tarafından kurulan konseptte giysiler evden alıp temizlenerek eve teslim ediliyor. Yatırım tutarı 60-100.000 TL arasında. Fatura ödeme merkezleri market içinde ya da ayrı mağaza olarak açılabiliyor. Yatırım tutarı 6 – 37 bin TL arasında.

En karlı yatırım: Ayaküstü pilav
Ayaküstü pilav noktası opilavcı ise AVM ve işlek caddelerde 35-50 bin TL arası maliyetle açılabiliyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleİnstagram hashtag kullanımı.
Sonraki makaleBu test aklınızı okuyor.
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK