Beklenen Windows 10 Yayınlandı ve İndirmeye Hazır!

Beklenen Windows 10 Yayınlandı ve İndirmeye Hazır!

PAYLAŞ

Microsoft’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı en yeni işletim sistemi olan Windows 10, dün sabah saatlerinde yayınlandı.

Windows 10 Dünya genelindeki tüm kullanıcılar için indirilmeye sunulmuştur. http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 Bu adresten dilerseniz 32/64 bit sürümlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Güncelleme için gerekli ortalama alan 4 GB civarında olduğunu belirtelim.

Telefon ve küçük tabletler için ise Windows 10 Mobile ve Windows 10 Mobile Enterprise sürümleri ile son kullanıcılar ve kurumlar için mobil cihazları için yepyeni özellikler sunuluyor. Windowsa 10‘un tüm sürümleri için Windows 7 ve Windows 8 lisanslı kullancılara ücretsiz geçiş sağlaması ile yeni Windows kullanıcıların oldukça ilgisini çekti.

 

windows_10_cortana

Windows 10 ile gelen yenilikler

1- Cortana

Microsoft, Windows 10‘un özelliklerini ana hatlarıyla açıkladığı blog yazısında, Cortana için “dünyanın ilk gerçekçi kişisel dijital asistanı” olarak söz ediliyor. Bu araç size ilgi alanınıza  yönelik medya içeriği sağlayabileceği gibi çeşitli hatırlatmalar konusunda da yardımcı olmaya hazır.

2- Microsoft Edge

Windows 10 ile birlikte ilk kez sahneye çıkacak olan yeni tarayıcı, Cortana ile entegrasyon sağlıyor. Bu da sizin, tercihlerinize ve gezinme alışkanlıklarınıza dayalı, aerodinamik içerik alabileceğiniz anlamına geliyor.

3- Siber Güvenlik

Windows 10 ve öncesinde olan Windows 8, Windows 8.1 için de söylediği cihazın ömrü boyunca güvenlik güncellemesini otomatik ve ücretsiz kendisinin hazırladığını bir kere daha deyinmiştir.

4- Seçilebilinir Güncelleme

BT uzmanları için düşünülmüş hangi cihazların güncelleme alıp alınmayacağını seçenekler haline getiren Windows 10 BT uzmanlarının ilgisini çekmede başarılı oldu.

5- Office Uygulamaları

Windows 10 için bütün office programlarının en günceline ulaşabilceksiniz ve bütün pakete yatırım yapmak yerine istediğini ürünü seçme şansını yaşayacaksınız.

6- Onedrive hayatı çok daha kolaylaştırcak

Windows 10 ile gelen en iyi özelliklerden biride Onedrive‘a yüklediğiniz verileri Android ve İOS cihazlarınataşıma imkanı sağlamaktadır.

7- Windows 10 Merhaba Güvenlik Özelliği

Windows 10 için oturum açma seçeneği olarak yüz tanıma,parmak tanıma ve iris tanıma gibi yeni özelliklerle güvenliğinizi üst seviyeye getirmiş olacaksınız.