Google, Translate Fotoğraf Üzerinden’de Çeviri Yapmaya Başladı

Google, Translate Fotoğraf Üzerinden’de Çeviri Yapmaya Başladı

PAYLAŞ

Google Çeviri ile yazılı ve görsel metinler cep telefonu ekranında anında Türkçe olarak görüntülenebiliyor. Desteklenen dillerin sayısı son güncellemeyle 7’den 27’ye çıkan uygulama ile artık dilediğimiz metnin görsel çevirisine Türkçe olarak da erişmek mümkün hale geldi.

Çevrilmek istenen yazılı metne telefon kamerasını doğrultarak anında Türkçe olarak görüntülemeye imkan tanıyan Google Çeviri uygulamasını kullanmak için internet veya mobil şebeke bağlantısı da gerekmiyor.

Google çeviri uygulamasını açıktan sonra kameraya tıklayıp ister bir yol tabelası, ister bir yemek menüsü ya da çamaşır makinesi kullanma kılavuzu olsun, yazılı metne kameranızı doğrultup anında çevirisine ulaşabiliyoruz. Güncellenen Google Çeviri uygulamasında, her bir dil için yaklaşık 2 MB boyutunda küçük bir dil paketi yüklemenizi istiyor. Söz konusu güncelleme birkaç gün içinde hem Android hem de iOS platformlarında yer alacak.

Google Çeviri uygulamasına Türkçe dahil 27 dil için anında görsel çeviri desteği getiren güncelleme, Google Türkiye resmi blogunda şu açıklama ile duyuruldu: