Türkiye’nin En İyi GSM Operatörü Hangisi

Türkiye’nin En İyi GSM Operatörü Hangisi

PAYLAŞ

Bir çok kullanıcının merak ettiği soru; Türkiyedeki en iyi GSM operatörü hangisi? Bu inceleme yazımızda sizlere ülkemizdeki en iyi GSM operatörünü bulmanız konusunda rehberlik edeceğiz.

Bir çok ankette karşımıza çıkan; Turkcell, Vodafone, Avea mı? sorusunun cevabını bizlerde en az sizler kadar merak ediyoruz. Bu karmaşaya son vermek için en iyi operatör seçimini sizler adına detaylıca masaya yatıracağız.

Turkcell’in dezavantajları; Turkcell çoğu zaman çekim kalitesi ve üstün müşteri servisi gibi başarılı bulunan özellikleriyle anılır. Ancak fiyat konusunda en çok müşterinin canını yakan ve kullanıcının canını sıkan GSM operatörü olarak yine Turkcell gösterilir. Gençlere avantajlı paketler sağlayan Turkcell profesyoneller için aynı hizmetleri maalesef karşılayamamaktadır.

Vodafone’un dezavantajları; Müşteri hizmetlerine bağlanması oldukça zordur. Müşteri destek birimine yönelik iyileştirme ihtiyaçları bulunuyor.

Avea’nın dezavantajları; Avea düşük sinyal kalitesi ve internet hızı rakiplerine göre sınıfta kalmaktadır.

turkcell

Turkcell

Turkcell 2015 yılının 1. çeyreği sonucuna göre Türkiye’deki cep telfonu kullanıcılarının %47,6’na sahiptir.

Turkcell Baz İstasyonları ve Altyapısı

Turkcell ülkemizde 30.500 adet baz istasyonu, 1.225 adet Turkcell İletişim Merkezi, 16.500 Turkcell Satış Noktası, 44 Turkcell Dağıtım Merkezi ve 21 çağrı merkezi ile hizmet vermektedir.

Vodafone

Vodafone

Vodafone, Turkcell’in ardından %29,3 pazar payıyla ülkemizde tercih edilen 2. sıradaki GSM servis sağlayıcısıdır.

Vodafone Baz İstasyonları ve Altyapısı

Vodafone ülkemizde 23.727 baz istasyonu, 1260 tane Vodafone mağazası, 17.000’i aşan alt bayi, 5 tane çağrı merkezi ile hizmet etmektedir. Vodafone ‘un ülkemizde 3300 kişiden oluşan çalışanı bulunmaktadır.

aveaAvea

Avea, Vodafone’un ardında %23,1 ile ülkemizde en çok tercih edilen 3. GSM hizmeti sağlayıcısıdır.

Avea Baz İstasyonları ve Altyapısı

Avea 21.523 baz istasyonu, 900 bayii, 14.000’in üzerinde satış noktası, 9 çağrı merkeziyle ülkemizde hizmet vermektedir.

En Uygun GSM Operatör Tarifesi Hangisi?

Paket Adı

Dakika

İnternet

SMS

Ücret

Turkcell

Faturalı Hepsi 500

500 DK

500 MB

500 SMS

39 TL / AY

Vodafone

Gri Akıl Küpü

500 DK

2 GB

500 SMS

39 TL / AY

Avea

S.E.Ç 500 1 GB

500 DK

1 GB

1000 SMS

45 TL / AY

En uygun aylık faturalı fiyat karşılaştırma tablosu. En iyi paket Vodafone’un Gri Akıl Küpü tarifesi ardından Turkcell’in Faturalı Hepsi 500 tarifesi son olarak Avea’nın S.E.Ç. 500 1GB tarifesi bizim sıralamamızda yer alıyor.

En Hızlı İnternet Bağlantısı Hangi GSM Operatörünün?

Teknoloji meraklılarının en çok merak ettiği bir diğer soru ise hangi gsm operatörünün interneti daha hızlı? İşte bağımsız gönüllüler tarafından yapılan operatörlerin internet hız test sonuçları. Sonuçlarda çok net şekilde gözüken Türkiye’de en hızlı interneti sağlayan GSM operatörü açık ara Vodafone olarak gözüküyor. Vodafone’u Turkcell takip ediyor en son sırada ise Avea yer alıyor. Büyük şehirlerde yapılan test sonuçlarında Vodafone tüm şehirlerde rakiplerine göre önde.

Türkiye’deki GSM Operatörlerinin İnternet Hız Testleri

Veri İndirme Hızı (Mbps)

ŞehirVodafoneTurkcellAvea
İstanbul19.3711.038.91
Ankara16.988.346.73
İzmir19.438.636.91
Adana12.028.154.24
Antalya20.7410.808.26
Bursa18.4911.248.74
Kocaeli21.2811.326.60
Konya19.8210.495.10
Samsun13.476.065.76
Tekirdağ14.658.545.04

 

İnternet bağlantı hızları, uygun tarife seçenekleri, fiyat orantılı giriş seviyesi kullanıcı paketleri göz önüne aldığımızda, en iyi GSM Operatörü sırasında 1. Vodafone 2. Turkcell 3. Avea olarak değer kazanmıştır.

Not:  Firmalar ile kesinlikle bir ilişkimiz bulunmamaktadır. Firma baz istasyonu sayıları ve hizmet bilgilerine yönelik değişiklikler olabilir.

Sizler GSM operatörlerinizin olumlu veya olumsuz hizmetleri ve servisleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

28 YORUMLAR

 1. TURKCELL 1934 DE KURULAN İLK GSM OPERATÖRÜDÜR TURKCELL İSTANBUL EDGE TURKCELL TURKİYENİN EN BÜYÜK OPERATÖRÜDÜR

 2. Turkcell kaliteli ama son yıllarda müşterisini yolunucak kaz olarak gören bir operatör olmuştur. Ben 7 yıldır kullanıyorum ama artık kullanmayacağım vodafone deneme vakti.

 3. Türkcell bence kaliteli operatör değil çünkü insanlar hizmeti tek yada bir kaç şeyeşe değerlendiryor oyasa ki değerlendirme müşteri odaklıdır fiyat hizmet kalitesi müşeri değeri vs. her konuda ikna edici olmalıdır. Bence bu Türkcell de yok sadece Türkiye nin ilk operatörü olma avantajı var.

 4. Turkcell internet hızı ve çekim gücü ile iyi olmasına rağmen fiyatları çok fahiş. Türk Telekom ucuz olmasına rağmen çekim kalitesi rezalet (Büyükçekmece), Vodafone bu iki firmanın arasında kalıyor. Turkcell hattımı 4 yıl önce Vodafone’a taşımıştım şuan geri Turkcell’e dönüyorum. Aynı paketi ilk kez Vodafone’dan ucuza buldum.

 5. Turkcell KULLANIYORUM HER AY 20 TL YUKLUYORUM HERYONE 500 DK 1000 sms 1GB İnternet Bana yetiyor HEMDE BAZ İSTASYONU OLMAYAN KOYLERDE BİLE CEKİYOR AMA TURK TELEFON CEKMİYOR TURKCELL BENİM İCİNDE TURKİYE İCİNDE ENİYİSİ

 6. TURKCELL TURKİYE TURKCELL MİLLİ TAKIMIMIZA DESTEK VEREN TURKİYEYE DESTEK VEREN TEK OPERATOR TEK FİRMA TURKCELL TURK SPORU

 7. CÜNEYD

  BİR AY ÖNCE TURKCELL’DEN AVEA’YA GEÇTİM AMA BU NEDENLE ÜZÜNTÜMDEN 5 KİLO VERDİM. HİÇBİR YERDE ÇEKMİYOR. APARTMANIN ÇATISINA ÇIKACAĞIM AMA DÜŞERİM DİYE KORKUYORUM.
  NERDEN YAPTIM BU HATAYI BİLMEM Kİ…

 8. Yabancı adamlar bile bizim Türkiyedeki insanlardan daha dürüst eğer zaten turksel dürüst olsaydı bizim vodafon kullanmaya ihtiyacimiz yoktu herkes turksel kullanır kendi ülkemiz kazanırdi ama ilk kazigida kendi ülkemin operatorunden yiyorum turkselin müdürü bu yazıyı okuyup kendinden utanmali bence

 9. Evet 1934 yılının en büyük iki olayı 1- Soyadı kanunu 2- Turkcell’in kurulması. Hatta salla kazanı 1934’te yapacaklarmış ama sallayacak telefon yokmuş.

 10. Turkcell kullaniyorum, son bir aydir hic sinyal yok, konuşamiyorum. Müşteri hizmetlerine sorunu bildirdiğimde 528 saat sonra ilgilenebileceklerini söylediler, çalısmayan telefonun faturasini odeyecegim ve de zamanindan once ayrilirsam 29 küsur lira da ceza kesecekler. Bu 528 saat ne demek ya? Bravo Turkcell

 11. Turcel milliyiz diyorlar tuttuklarını idiyorlar adamlar gerçektende milliliğin hakkını veriyorlar aga bundan 3 ay önce hat kapattım bizzatta bayiye gittim adama özl olarak sordum herhangi bir süprizle karşılaşmayız borcumuz harç borç çıkmaz değilmi diye oda hayır kendi gözünüzle gördünüz toplamda 50tl dedi üstünden
  3 ay geçmeden borcunuzu ödemezseniz avukat gödereceğiz dediler Turksel personelin parasını ödeyemedimi dayıyor borcu alamaz isede tehdidini de avukatla savunuyor gayet de milli ve medeniyetli çalışıyor

 12. Bence TURKCELL en iyisi çekim gücü açısından Hemed internet hızı açısından hemde teknoloji açısından hep önde gidiyor 1nciliği kimseye kaptırmıyor iyi olmasa kardeşim 35 milyon abone si olurmu ha biraz pahalı diyeceksiniz kaliteli herşey pahalıdır saygılar

 13. köyde yaşıyorumbundan 1 ay önce vodofoneye geçtim turkcell 4.5 g çekiyodu vodofonede daha 2 g yi görmedik magra adamları gibi iletişim kuramaz olduk turkcell istiyosa 100 lira olsun turkcele kurban oluyum bi daha olsemde vofoneli olmam

 14. Türkcell tarafından kazıklandım..bir yıllık paket aldım 25 TL ödüyordum..birde baktım tesadüfen 85 TL.lik fatura geldi..müşteri
  hizmetlerini aradım neden diye..bana 1 yıllık sözleşmemin dolduğunu..ve aylık ödemeli tarifeye geçirildiğimi söylediler..bana bir yıllık sözleşmemin bittiğini ve aylık ödemeli sisteme geçirildiğimi söylemediler..cevap olarak sistem böyle dediler..bende onlara açtım ağzımı ne varsa söyledim..Türkcell’in sahibine ve ailesine benden aldığı bu fazla parayı haram ediyorum..birdahaki Turkcell’imi..hasan

BİR CEVAP BIRAK