Galaxy Note 3’e Lollipop Güncellemesi Geldi

Galaxy Note 3’e Lollipop Güncellemesi Geldi

PAYLAŞ

Samsung, Android Lollipop güncellemesini birçok ülkeye dağıtmıştı. Nihayet sıra merakla beklenen Galaxy Note 3’e de geldi.

Ülkemizde sadece Galaxy S5 ve Note 4 cihazına verdiği güncellemeyi nihayet Galaxy Note 3 kullanıcılarına için de kullanılabilir durumda. Sizler de cihazınıza  güncellemeyi almak isterseniz bu yolu takip edebilirsiniz.

Görünüm dışında performansı da oldukça etkileyen Android 5.0, kullanıcısına stabil bir kullanım sunmayı hedeflemekte. Bazı uygulamalar artık daha hızlı açılabiliyor. Ayrıca pil performansını da etkileyen güncelleme, tek bir şarjda daha fazla bekleme ve kullanım süresi sunmakta.

Ayarlar/Genel/Cihaz Hakkında/ Yazılım Güncelleştirme seçeneğinden cihazınıza Android Lollipop 5.0 güncellemesini indirebilirsiniz. 913 MB’lık olan güncelleme ile Note 3 cihazınızın çehresini değiştirecek.

Kuruluma başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

1 .Telefonunuzun şarj seviyesi en az %50 olmalıdır.
2. Her ihtimale karşı telefonunuzda yedekleme işlemlerini kesinlikle yapmayı unutmayın.
3. Telefon hafızasında bulunan rehber, fotoğraf, video gibi özel bilgilerinizi her ihtimale karşı yedekleyin. Telefona format atacağınız için bu bilgileriniz silinecektir.
4. Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz. Bu güncelleme Samsung Türkiye tarafından SM-N900Q model cihazları için yayınladığı orijinal ROM dosyasıdır.