Samsung Galaxy Note 3’e Beklenen Lollipop Desteği Geldi!

Samsung Galaxy Note 3’e Beklenen Lollipop Desteği Geldi!

PAYLAŞ

Samsung‘un en çok tercih edilen akıllı telefon modellerinden Note 3, Android Lollipop 5.0 güncellemesini almaya başladı. Güncellemenin en şaşırtıcı kısmı Lollipop desteğinin Note 4‘den önce Note 3‘e çıkmış olması.

 

İlk olarak Rusya’da Exynos işlemcisini kullanan Galaxy Note 3 için başlayan güncelleme beraberinde birçok yenilik getiriyor. Materyal Tasarım’ın etkileri, animasyonlar, yeni renk düzenleri Materyal Tasarım’la uyumlu hale gelen çekirdek uygulamalar, 64 Bit Desteği, pil verimliliği, ART sanal çalışma motoru, yeni bildirim stili, yenilenen çoklu uygulama menüsü ve yeniden arayüz tasarımı Ayarlar menüsü güncelleme içeriğinde öne çıkan yenilikler oldu.

 

Note 4 Lollipop Güncellemesi Ne Zaman?

Note 4‘te yaşanan güncelleme gecikmesinin sebebi cihazda kullanılan farklı işlemciler olduğu ön görülmekte. Galaxy Note 4 için Android 5.0 güncellemesinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı tahmin ediyoruz. Note 4‘ün dışında Galaxy S4 ve Note 2 modelleri için de Android 5.0çalışmalarının devam ettiğini biliyoruz. Bu modeller için yayınlanacak Android 5.0 güncellemesinin ise önümüzdeki birkaç hafta içinde gelmesi bekleniyor.