Bitcoin Yöneticileri Dolandırıcılıktan Tutuklandı

Bitcoin Yöneticileri Dolandırıcılıktan Tutuklandı

PAYLAŞ

Bugün internet siteleri büyük bir çalkantıyla sarsıldı. Bitcoin’in telif haklarını elinde bulunduran Bitinvest adlı şirketin iki üst düzey yöneticisi kara para aklama suçuyla göz altına alındı.

2008 yılında Satoshi Nakamoto adlı bilgisayar programcısı tarafından meydana getirilen ve son dönemde oldukça popüler bir hal alan “dijital para” Bitcoin’in Genel Müdürü Charlie Shrem ile Florida Bölge Sorumlusu Robert Faiella, kara para aklama ve izinsiz para transferi suçlamaları ile karşı karşıya. Tutuklanan Shrem ve Faiella’nın Eylül ayında kapatılan Silk Road adlı internet sitesi yoluyla 1 milyon ABD Doları değerinde Bitcoin’i yasa dışı olarak satmaya teşebbüsten ABD savcılığı tarafından tutuklandıkları belirtildi.

Florida sorumlusu Robert Faiella, eylülde kapatılan Silk Road adlı internet sitesi yoluyla 1 milyon dolar değerinde Bitcoin’i yasadışı satmaya teşebbüsten ABD savcılığınca göz altına alındı. Şirketin değeri yüzde 5.8 düştü.

PAYLAŞ
Önceki makaleBilgisayarla Duygu Tahmini
Sonraki makaleAndroid’li Nokia Normandy
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.