Black Desert Nostaljik Anılarla Dolu 10. Yıl Dönümü Sayfasını Açtı

Black Desert Nostaljik Anılarla Dolu 10. Yıl Dönümü Sayfasını Açtı

PAYLAŞ
Black Desert Nostaljik Anılarla Dolu 10. Yıl Dönümü Sayfasını Açtı

Pearl Abyss bugün, Black Desert’ın 10. yıl dönümüne özel hazırladığı sayfanın artık hizmet verilen tüm bölgelerin dillerinde yayında olduğunu duyurdu. Oyuncular, yıllara göre güncellemeler ve kilometre taşları, infografikler, ekran görüntüleri ve daha fazlası dahil olmak üzere Black Desert’ın nostaljik 10 yıllık yolculuğunu en başından itibaren inceleyebilecek.

Black Desert Nostaljik Anılarla Dolu 10. Yıl Dönümü Sayfasını Açtı

10 Yıllık Maceraya Kapsamlı Bir Bakış

Black Desert ilk olarak 17 Aralık 2014’te Kore’de piyasaya sürüldü ve etkileyici grafikleri, aksiyon dolu hızlı savaşları ve bol oyun içi içeriğiyle birçok MMO meraklısını bir araya getirdi.

Pearl Abyss, Kore’deki başarılı lansmanının ardından, Japonya’dan başlayarak Rusya, Kuzey Amerika ve Avrupa’yı takip ederek hizmetini hızla global bölgelere genişletti. Ardından, Tayvan/Hong Kong/Makao, Türkiye ve MENA, Tayland ve Güneydoğu Asya dahil olmak üzere ağırlıklı olarak Asya bölgelerine yayıldı. Black Desert şu anda 256 ülke ve bölgede 38 milyondan fazla oyuncuya sahip.

Özel sayfa, oyuncuların Black Desert’ın başlangıcından bu yana olan tarihini görselleştirilmiş bir biçimde aşamalı olarak sunarken nostaljik bir şekilde kendilerini oyunun içine çekmelerini sağlıyor.

Black Desert Nostaljik Anılarla Dolu 10. Yıl Dönümü Sayfasını Açtı

27 Sınıf ile 38 Milyon Maceracıya Hizmet Veriliyor

Black Desert ilk çıktığında sadece dört sınıfa sahipti, şimdi ise maceracılar kendi zevklerine göre toplam 27 benzersiz sınıf arasından seçim yapabiliyor. Maceracılar, yolculuklarına küçük bir köy olan “Olvia”da başladılar ancak maceralar, çok övülen bir genişleme paketi olan Sabah Işığı Diyarı da dahil olmak üzere diğer güzel bölgelerin kademeli olarak eklenmesiyle genişledi.

Sayfanın tamamı, Black Desert’ın lansmanından bu yana elde edilen global verilere dayanan bazı önemli kilometre taşlarını sergiliyor. Mesela, dünya çapında en çok tercih edilen sınıf Kara Şövalye’nin, ardından Lahn ve Büyücü sınıflarının oyuna gelişi gösteriliyor. Dünya çapında ulaşılan en yüksek karakter seviyesi ise inanılmaz derecede başarılı bir seviye olan 69’dur.

10.Yıla Özel Kutlamaların Bir Parçası Olun

Sayfada, Black Desert’ın geçmişteki sayısız etkinliğinden, yani geçen yılın en önemli etkinliği olan Kore’deki Black Desert FESTA, Avrupa’daki 2022 VoA ve Kuzey Amerika’daki Adventurers’ Oasis’ten çekilmiş fotoğraflar ve videolar da yer alıyor.

Son olarak, Pearl Abyss’in ses ekibi, geçtiğimiz 10 yıl boyunca global maceracılardan gelen sonsuz desteğe karşılık olarak “Maceracılarımıza” başlıklı özel bir şarkı besteledi. Black Desert’ın 10. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterli.