BlackBerry ve Samsung Ortak Telefon Çıkarıyor

BlackBerry ve Samsung Ortak Telefon Çıkarıyor

PAYLAŞ

Telefon sektörünün iki dev ismi, özel bir model için bir araya gelmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili elde edilen ilk bilgilerde Galaxy Note 7 arasında görüşmelerin yapılarak sonuçlandırıldığı ve bu kapsamda çalışmalara başlanacağı açıklandı.

Resmen Açıklandı

BlackBerry ve Samsung arasında yapılan anlaşma ile ilgili resmi açıklamalar BlackBerry tarafından yapılırken, açıklamada Almanya hükümeti için özel bir üretim yapılacağı ve bu üretim için Samsung ile ortak bir çalışma yürütüleceği açıklandı.

Almanya hükümeti tarafından istenen casus geçirmez gibi farklı güvenlik özelliklerine sahip tabletlerin üretimi için iki marka iş birliğine giderken, bu işbirliği ve üretilecek cihaz oldukça ses getirdi. Almanya hükümeti tarafından talep edilen bu cihazlar için önümüzdeki günlerde üretime geçileceği açıklanırken, tablette güvenlik kartının yer alacağı ve güvenlik konusunda üst seviyede önlemlerin alınacağı ifade edildi. SecuTABLET adı verilen özel bir güvenlik sisteminin olacağı telefon, gizli ve resmi kullanımlarda kullanılacak. Genel kullanıma sunulmayacak bu üretimler, sadece Alman hükümeti tarafından talep edilen miktarda üretilecek ve ardından üretim durdurulacak.

Bu konuda Galaxy Tab 2 üzerinde yeni bir mimarinin inşa edilmesi de bekleniyor.