Oral-B’den Bluetooth’lu Akıllı Diş Fırçası

Oral-B’den Bluetooth’lu Akıllı Diş Fırçası

PAYLAŞ

Diş hekimlerinin tavsiye ettiği diş fırçası olarak hafızalarımıza kazınan Oral-B, yeni akıllı diş fırçası hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu. P&G’den yapılan açıklamaya göre haziran ayında raflardaki yerini alacak. Bluetooth 4.0 teknolojisinden yararlanacak olan ürüne özel akıllı telefon uygulaması da mağazalardaki yerini alacak. Uygulama, kullanıcının diş hekiminin yardımı ile programlanabilecek. Uygulama ile diş hekimlerinin, hastalarının ağız içerisinde hangi bölgede daha fazla fırçalama gerçekleştirmesi gerektiği gibi bilgelere sahip olması amaçlanıyor. Uygulama, kullancıya fırçalaması gereken bölge, süre ve fırçalamanın şiddeti ile ilgili olarak gerçek zamanlı yönlendirmeler yapabiliyor.

Oral-B diş fırçası ailesinin en üst seviye ürünü olarak konumlandırılması beklenen akıllı diş fırçasının fiyatının yurt dışında 330 dolar seviyesinde olması ve önümüzdeki hafta Mobil Dünya Kongresi’nde tanılması bekleniyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleLG G2’e Android KitKat Geliyor
Sonraki makaleiOS 7.0.6 Yayınlandı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.