Çığır Açan Buluşlar Nat Geo Ekranlarında

Çığır Açan Buluşlar Nat Geo Ekranlarında

PAYLAŞ

Hollywood’un ünlü yönetmenlerinin gözünden izleyeceğimiz devrim niteliğindeki keşifler, Çığır Açan Buluşlar belgesel seri ile 4 Kasım’dan itibaren Nat Geo erkanlarında.

National Geographic Channel, dünyamızı değiştirecek 6 keşfi, birbirinden ünlü 6 Hollywood yönetmeninin gözünden ekranlara taşıyor. Malcolm X’den hatırlayacağımız oyuncu Angela Bassett, Son Kalan filminin yönetmeni Peter Berg, Sihirbaz ve Külkedisi Adam filmlerinde rol alan Paul Giamatti, Ben Efsaneyim ve Akıl Oyunları’nın yazarlarından Akiva Goldsman, Da Vinci Şifresi ve Külkedisi Adam filmlerinin yönetmeni Ron Howard ve belgesel-film yapımcısı Brett Ratner’ı yönetmen koltuğunda göreceğimiz belgesel seri Çığır Açan Buluşlar, 6 bölümüyle izleyicileri ilham veren keşiflerle baş başa bırakıyor. Yapımcılığını Ron Howard ve Brian Grazer’in üstlendiği belgesel seri, 4 Kasım Çarşamba’dan itibaren Geographic Channel’da yayınlanacak.

SAO PAULO, BRAZIL - Therapists helping Eric be lifted out of his wheel chair.

(photo credit:  Asylum Entertainment)Çığır Açan Buluşlar önde gelen üniversite ve kurumlarda görev alan devrim niteliğinde bir grup bilimsel kaşifi ve onların ileri teknoloji yenilik ve buluşlarının yakın ve uzak gelecekte günlük hayatımızı nasıl değiştireceğini konu alıyor. Belgesel seri bu çığır açan buluşların arkasında yatan hikaye, insan ve teknolojileri gün ışığına çıkarmak ve dünyamızı nasıl değiştirdiklerini göstermeyi amaçlıyor.

Global bir televizyon etkinliği olan Çığır Açan Buluşlar’ın diğer bölümlerinde ise sonsuza kadar yaşama arzusundan siber insan yaratan teknolojilere, zihnin gizemlerinden sürdürülebilir enerji ve yok olan su kaynaklarına kadar birçok konu inceleniyor ve izleyicilere gelecekle ilgili tüyolar veriyor.