Çinliler Range Rover Kopyaladı

Çinliler Range Rover Kopyaladı

PAYLAŞ
(Range Rover Evoque'u takliti LandWind X7)

Çinli bir taksi firması Range Rover’ın tıpa tıp aynısını kopyaladı. Çinliler genel itibarla çok büyük üreticilerin akıllı telefon modellerini taklit etmesiyle popülerdir ancak bu alanı genişletmeyi düşünüyor gibiler. 

 

Çinli şirketlerden biri şöhretli taksi modeli Range Rover Evoque’ın neredeyse aynısını üretti. Tıpatıp benzeyen taksi üstelik orijinal modelin üçte biri kadar bedel etiketine sahip. Bu taklitçilikten akabinde İngiliz Jaguar Land Rover, Çinli şirkete dava açmaya hazırlanmakta .

YARI FİYATINA SATIŞA SUNULDU

40 bin sterlin (62 bin dolar) fiyatla satışa sunulan Range Rover Evoque’a benzerliği ile büyük tepki çeken LandWind X7’nin fiyatı ise sadece 14 bin sterlin (22 bin dolar).

range-rover
(Orjinal Range Rover Evoque)

 

(Range Rover Evoque'u takliti LandWind X7)
(Range Rover Evoque’u takliti LandWind X7)

Çin’in taksi firması LandWind’in X7 modeli görenleri şaşkına çevirdi . Çin’in Guangzhou eyaletinde yapılan bir taksi fuarında tanıtılan LandWind X7, Jaguar Land Rover şirketinin Range Rover Evoque modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
Ayrıca Jaguar Land Rover’ın Çin’de ilk fabrikasını açtığı zamana kopya model LandWind X7’nin tanıtımının denk gelmesi ilgi topladı . Jaguar Land Rover CEO’su Ralf Speth yapılanın fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmesiyle olduğunu belirtirken uluslararası yasaların çiğnendiğini belirtti .