Çocuk Gelinlere Değil Pedofiliye Savaş Açıyoruz! Pedofiliye Son!

Çocuk Gelinlere Değil Pedofiliye Savaş Açıyoruz! Pedofiliye Son!

PAYLAŞ

” Ben 14 yaşındayım.. Yaşıtlarım gibi okumak,mutlu olmak istiyordum. Çocukluğumu yaşamak,bebeklerle oynamak,arkadaşlarım olsun istiyordum. Ama izin vermediler.. ”11 yaşındaki çocuk.. ” ÇOCUK ” Gelin olamayacak kadar küçük.. Maddi durumları kötü olan aileler özellikle köy yerlerinde çocuklarını yaşlı adamlarla evlendiriyorlar. Para uğruna, mülk uğruna.. Yapılan düğünlere ne diyelim ? Davullu zurnalı, onlarca köylü, herkes mutlu,herkes gülüyor. Hiç bir şey olmamış gibi.. Biri demezmi durun ne yapıyorsunuz , o daha küçük ? Biri ihbar etmezmi ? Hukuk,adalet,polisler.. Adaletiniz kime ? .. Etmezler, çünkü hepsi korkuyor, çünkü alışmışlar,çünkü vicdanları susuyor. Belki de bir çoğunun içi yanıyor, ama susuyor… Yaşlı adam çocuktan ne ister? Çocuk bedeninden ne ister ? ! … 11-12-13-14 yaşında Gelin olan çocuklar.. Daha da kötüsü ANNE Olan çocuklar.. Ne kadar korkunç ve itici bir cümle değil mi ? ” ANNE olan ÇOCUK ” !

thum_11687552a035ccd356f

Peki bunlara ceza yokmu ? Var elbette. 17 yaşından küçük kız çocuklarının evlenmesi-evlendirilmesi suçtur. Rıza olmaz bu durumda. ”Kendi rızası ile evlendi ” diye bir şey olamaz. Hangi 14 yaşındaki çocuk kendi rızası ile evlenmek ister ? Bu saçmalıktır, bu düşünceye sahip insanlar beyin yokluğu ile izdırab içinde bence. Sadece Türkiye ‘de yaşanmıyor böyle olaylar, ama en çok bu ülkede yaşanan olaylar gündemde. Bu duruma nasıl son vere biliriz ? Öncelikle şahit olduğumuz ve ya önceden haberdar olduğumuz küçük çocukların düğünleri ihbar etmeliyiz, susmamalıyız,korkmamalıyız.

 

Size derdini anlatan bu gibi durumlarda olan çocuklara karşı ilgisiz olmayın, polise haber verin, küçük kızı devlet himayesine bırakalım. Psikoloğa götürelim, çocukluğunu yaşamaya izin verelim. Yapılabilecek çok şey var. Böyle bir istekte olan ailelerle konuşmayı deneyelim, ne kadar büyük hata yaptıklarını anlatmaya çalışalım. Eğer hiç biri çözüm değilse, o zaman mücadele edelim. Susmayalım.. Dil sussa da, vicdan susmaz. Bizim de çocuklarımız var, onları düşünelim. Aileler size sesleniyorum ; çocuklarını maddiyat uğruna satmayın. Namustan,şereften bahs eden bir baba çocuğunu para uğruna yaşlı bir adama satarak çok mu namuslu oluyor ? Gözlerinizi körertmeyin. Allah affetmez, günahtır, çocuklara kıymayın. Devlet ne yapmalı peki ? Emniyet ne yapmalı ? Küçük çocuklara imam nikahı kıyan imamlar cezalandırılmalı ! En büyük imansızlığı yapan, Allah’a itaet yerine şeytana itaet eden bu insanlıktan çıkanlara en ağır cezalar verilmeli. Dilinde ALLAH Olan IMAM yüreğinde şeytanı gizlemez. Dilsiz şeytanlar. Çocuklarını para uğruna,töre uğruna,mülk uğruna evlendiren aileler sadece uyarı almamalı, çocukları onlardan uzaklaştırmalıyız. Onlar da cezalandırılmalı , özellikle ” BABA ” lar. Ama en büyük ceza küçük kızlarla evlenen Pedofillere verilmeli ! Idam edilmeleri gerek, eğer idam cezası kaldırıldıysa, ömürlük hapis cezası verilmelidir. Bu olaylara suçsuz kalan Devlet ve polisler, artık bu halka engel olamayacak. Halk ayağa kalkacak, bu çocuklar susmayacak. Işte o zaman bu ülkeyi yönetenler kaçacak yer arayacaklar. ” Halk ayaklandıysa korkun ! Bu büyük bir savaşın habercisidir ! ” ! Biz de susmamalıyız. ! Önümüzdeki hafta ” Istismar Mağduru Çocuklara Nasıl Destek Olabiliriz ? ” yazısını yazacağım. Neler yapmalıyız, hangi bilgilere sahip olmalıyız öğreneceğiz. Çocuk Gelinler deyip hafifleştirmemeliyiz, bunun adı PEDOFILI ! Okuduğunuz için teşekkürler

1 YORUM

  1. pedofili kız erkek ayırt etmiyor ama çocuk gelinler kadınlar. çocuk gelinin içinde pedofoli varsa vardır ama bunu pedofili diye sınırlamak ataerkil cinsellik, evlilik, kadın sömürüsü, toplumsal cinsiyet rolleri, toplumsal cinsiyete dayalı iş bölümünü yok saymaktır. çocuk gelin adı masumlaştırmıyor bence. adı değişebilir ama buna sadece pedofili denmemeli. sadece pedofili dendiği zaman pek çok şey göz ardı ediliyor. ayrıca pedofili cezai ehliyeti kaldıran da bir şey. olayı sadece psikolojik yandan ele alıyor ki küçük yaşta evlendirilen kadınlarla ilgili durum sadece psikolojik değil yapısal da bir şey. ataerkil ahlak, toplum anlayışını da içeriyor. burada sadece kadınla evlenen koca değil ki suçlu, onu evlendiren anne baba buna izin veren devlet, muhtar, imam vs.

    bir arkadaşımın da dediği gibi “durumun birden fazla kesişim noktası var, çocuk istismarı pedofili yerine kullanılır ama en temelde kız çocuklarının zorla/gönüllü evlendirilmesi var ki bunu çocuk gelin daha iyi ifade ediyor kanısındayım; çirkin bi kavram olduğunu kabul ederek. yani sonuçta konunun derinliğinin ve boyutlarının gözardı edilmeden tartışılması ve belki bu çok boyutun da ortaya çıkması gerektiği kanısındayım. kız evlendiyse sorun yoktur anlayışı zaten tartışılması gereken.. çocuk gelinler projesindeki bence en çarpıcı nokta, daha ortaokuldaki kız çocuklarının toplumsal statü elde etmek için evlenmek istemesiydi, yani yukarıda zorla/gönüllü derken bunu kastediyordum. o yüzden evliliğin kendisinin de tartışmaya dahil edilmesi gerekir.”

BİR CEVAP BIRAK