Çörek Otu Mucizesi

Çörek Otu Mucizesi

PAYLAŞ

Çörek otu modern tıbbın oldukça ilgisini çeken az sayıda bitkiden biridir. Hastalıklara etkisi üzerine yüzlerce deney yapılmıştır ve onlarcası da halen devam etmektedir.

Bu kadar araştırma ve deney hep olumlu sonuçlanmış ve her defasında asırlar öncesinden buyurulan ve kıymeti yeni yeni anlaşılan “Ölümden başkasına şifadır” hadisi şerifine ulaşılmıştır. Ancak ilginçtir ki yine bu yüzlerce çalışmaya rağmen çörek otunun etki mekanizması hala tam olarak çözülememiştir.

corek-otu

 

Çörek otu, oksidan ajanları temizleyen antioksidan sistemi harekete geçirme özelliğine de sahiptir. İnflamatuar (iltihabi) süreçlerin mediatörü (arabulucu) olan prostaglandinleri ve lökotrienleri baskılayarak antienflamatuar (iltihap önleyici) özellik göstermektedir. Bitkinin immunomodülatör (bağışıklık sistemini düzenleyici) özellikleri, T hücrelerini ve doğal katil hücrelerini artırarak  savunma sistemine katkıda bulunma şeklindedir.

Bu kadar mükemmel olarak yaratılan çörek otu, bütün bu özellikleri ile:

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı etkili bir savunma aracıdır.
İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir.
Kan şekerini düşürür.
Damar hastalıklarını engeller.
İdrar söktürücü özelliği ile safrayı rahatlatır.
Vücuttaki zehirlerin atılmasını sağlar.
Hazmı kolaylaştırır.
Yaraların daha hızlı iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmelerini hızlandırır.
Alerjiyi engeller.
Savunma sistemini dengeler.
Hormonal  sistemini ve ruh hâlini güçlendirir.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır ? 

Kurutulan tohumlar baharat şeklinde, suda kaynatılarak ya da yağı çıkarılarak tüketilir. Güzel kokulu bir baharat olarak kullanımı çok yaygındır. Çörek otunun tohumlarından elde edilen çörek otu yağı saç dökülmesinde ve saçlı deride oluşan kepeğe karşı oldukça etkilidir. Sirke ile kaynatılıp gargara yapılıdığında da diş ağrılarına iyi gelir. Suyu ile sivilcelere pansuman yapıldığında sivilceler üzerinde etkili olduğu görülmüştür.

Çörek Otu ve Güzellik

Cilt Çatlakları İçin 

1. Yöntem
Çörekotu yağı, Badem yağı, Saf Zeytinyağı, eşit miktarda karıştır. Cildin çatlayan ve kuruyan bölgelerine uygulanır.

2. Yöntem
Çörekotu ve Zeytinyağı birebir oranda karıştırıp, cildin çatlayan ve kuruyan bölgelerine sürülür ve bir saat beklenir. Sonra yıkanır.

3. Yöntem
Kakao yağı, Gliserin yağı, Keten yağı eşit ölçülerde karıştır. Vücudun çatlayan ve kuruyan bölgelerine uygulanır.

Doğum Sonrası Çatlaklar İçin

Çörekotu Yağı, Badem Yağı, Kakao Yağı, Kayısı yağı, Kantaron Yağı, Zeytin Yağı birebir ölçülerle karıştırıp cildin çatlayan yerlerine sürülür.

Not: Doğum çatlakları daha çok ilk 1 yıl içinde tedavi edilmelidir. Gebelik sırasında çatlak oluşumunu engellemek için özellikle yemek sonrası karnınıza sürün.

Cilt Lekeleri İçin

Cilt güzelliği için yüzün gül suyuyla her gün temizlenmesi gerekiyor. Kayısı yağı ile gül yağı karıştırılıp sürüldüğünde, cilt gün boyu zararlı etkilerden korunuyor, ciltteki lekeler de yok oluyor.

Cilt Bakımı ve Temizliği İçin

Isırgan tohumu, çörekotu ve poleni bala karıştırıp, sabah ve akşam bir çay kaşığı aç karnına içmek, cildi temizliyor. Kakao, havuç, buğday, zambak yağı karışımı akşamları cilde sürülüp, fön makinesiyle 10 dakika kurutulduğunda, etkili bir bakım sağlanıyor.

Yüz Bakımı

1/2 çay kaşığı (10 damla) çörek otu yağı 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırıp yüze sürülür. Bir saat beklenir ve yıkanır.

Son olarak tarafımdan da denenmiş olan bir karışım vermek isterim. Bu karışım gün boyu enerjik kalmanızı sağlar. Zihinsel, ruhsal ve cinselzindelik getirir.

Bir yemek kaşığı çörek otu

Bir yemek kaşığı toz zencefil

Bir yemek kaşığı toz tarçın

Bir kase yoğurt

Sabahları tüketeceğiniz bu karışım sizin için özel tavsiyemizdir.