“Deli mi Ne?” ve Arkadaşlarına Dava Açıldı!

“Deli mi Ne?” ve Arkadaşlarına Dava Açıldı!

PAYLAŞ
"Deli mi Ne?" ve Arkadaşlarına Dava Açıldı!
14 Ağustos 2019 tarihinde Liverpool ile Chelsea arasında oynanan maç sırasında sahaya atlayan ‘Deli mi Ne?’ adlı YouTube kanalının sahibine ve arkadaşlarına dava açıldı. Yeni hazırlanan iddianamede 4 sanığın 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Geçtiğimiz yıl, 14 Ağustos 2019 tarihinde, Vodafone Park’ta oynanan UEFA Süper Kupa final maçında ülkemiz adına yüz kızartıcı bir olay yaşanmıştı. ‘Deli mi Ne?’ YouTube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz, ülkemizde oynanan Liverpool ve Chelsea arasında gerçekleşen Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya girmişti.

deli-mi-ne-ve-arkadaslarina-dava-acildi

Bu olay sonrasında Ali Abdülselam Yılmaz ve yanındaki Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman ve Y.Y. isimli arkadaşları gözaltına alınmıştı. Ardından ifadeleri alınan arkadaş grubunun mahkemeye sevk edildiği açıklanmıştı. Ali Abdülselam ve arkadaşlarının mahkeme kararları da belirlenmişti.

Nöbetçi hakimlik tarafından 9 ay önce açıklanan karara göre, savcılığın talebi doğrultusunda şüphelilerin adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar vermişti. Bununla birlikte olay anında yanında bulunan kişiler de dahil olmak üzere 5 kişiye 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önlenmesine dair yasa kapsamında Spor Müsabakalarını Seyirden Men cezası verilmişti.

Hapis İstemiyle İddianame Hazırlandı

deli-mi-ne-ve-arkadaslarina-dava-acildi

Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 14 Ağustos 2019’da sahaya atlayan Ali Abdülselam ve 3 arkadaşına birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede YouTube’da ‘Deli mi Ne?’ kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’ın “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun”un ‘yasak alanlara girme’ maddesi gereği 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bununla birlikte iddianamede, Ali Abdülselam’ın saha içindeki görüntülerini kayıt altına alan 3 arkadaşının da ‘yasak alanlara girme’ suçuna iştirakten birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi. Bir şüpheli hakkında da takipsizlik kararı verildi. Yeni hazırlanan iddianameyle sanıkların ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına başlanacak.

Ünlü YouTuber bu olaydan sonra kanalında yayınladığı videoda herkesten özür dilediğini ve yaptığı hareketten dolayı pişman olduğunu dile getirmişti.