Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi

PAYLAŞ

Başbakan Erdoğan, günlerdir merakla beklenen Demokratikleşme Paketi’ni açıkladı. Paketteki en önemli maddelerden biri özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünün açılması. TSK, yargı ve Emniyet hariç diğer kamu kurumlarında türban serbest. Yani öğretmenler okullarda derslere türbanla girebilecek. Pakette eski köy isimlerinin verilmesi, öğrenci andının kaldırılması, Hacı Bektaş Üniversitesi, “x, w ve q” harflerinin kullanılabilmesi ve Roman Enstitüsü gibi birçok yenilik de var.

al sana paket
                                                                   al sana paket

Bir kısım için özgürlük ve istedikleri verilirken halkın diğer ötekileştirdekleri kesimi (çapulcular) için kısıtlamarlar birlikte geliyor. Paket bile olmayan yasaklar kapsamında geliyor. Bir yandan köylere kürtçe isimler verilirken diğer yandan yasaklarla birlikte ülkede saat 22:00’den sonra içki satışını yasaklayacaksın! Kimisine okulda öğrencilere türbanla ders vermesi özgürlük adına serbest kılınacak. Birileri küçücük kızlara tecavüz edecek, elleri kolları serbest kalıp çekip gidecekler. Bu mu adalet? İnsanlar  hakkını aradı, adaleti aradı diye tutuklanıp karga tulumba götürülecekler. Ellerinde bıçaklı palalılar dolaşarak milletin kafasını gözünü yaracak polisin, adeletin, mahkemelerin buna göz yumarak bu insanları serbest bırakacalar.

Senin verdiğin emir ile polisin nişan alarak onları canından edecek… Bu mudur açılım bu mudur demokrasi? Adalet herkes için adalet olmadığı sürece. İnsan kayırmaktan, can almaktan, can yakmaktan başka hiç bir şey değildir

PAYLAŞ
Önceki makaleEkim ayının gezegen hareketleri
Sonraki makaleYasaklı Sitelere Giriş
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.