Digiturk Oscar Heyecanını Başlatıyor

Digiturk Oscar Heyecanını Başlatıyor

PAYLAŞ

1 Şubat Pazar günü saat 8.00’da yayına başlayacak olan Moviemax Oscars, en yeni ve en kaliteli filmleri ekrana taşıyan Moviemax ve sinema dünyasının zirvesi sayılan Oscar markalarını bir araya getiriyor. HD kalitesiyle yayın yapacak olan Moviemax Oscars’da 1 – 23 Şubat tarihleri arasında toplamda 447 Oscar adaylığı olan ve 111 dalda Oscar kazanmış birbirinden önemli 125 film ekrana gelecek.

 

1 Şubat Pazar gününden itibaren yayın yapmaya başlayacak olan Moviemax Oscars, izleyicilere 23 gün boyunca gerçek bir sinema şöleni sunacak. Aralarında geçtiğimiz yıl ana dallarda Oscar alan filmlerin de yer aldığı, Oscar’lı ve Oscar’a aday gösterilmiş 125 yapım, Digiturk HD yayın kalitesi ile yalnızca Moviemax Oscars’ta izleyici ile buluşacak.

 

Üç hafta boyunca yayında olacak Moviemax Oscars kanalında ekrana gelecek filmler arasında A Beatiful Mind, Forrest Gump, Black Swan, Top Gun, The Godfather gibi efsaneler yer alıyor. Ayrıca kanalda 16 – 21 Şubat tarihleri arasında Star Wars kuşağı, 21 Şubat’ta 86’ıncı Oscars kuşağı, 22 Şubat’ta ise bu sene En İyi Film dahil olmak üzere 9 adaylığı bulunan The Grand Budapest filminin de yer alacağı 87’inci Oscars kuşağı sinemaseverler ile buluşacak. Dünya sinemasının usta isimleri Robin Williams ve Philip Seymour Hoffman anısına Good Will Hunting ve God’s Pocket filmleri ise 22 Şubat günü Moviemax Oscars’da yayınlanacak.

Moviemax Oscars kanalında 22 Şubat Pazar günü ise Oscar gecesine özel stüdyo programı başlayacak. Program, sinema ve moda dünyasından sürpriz ve deneyimli isimlerine ev sahipliği yapacak. Saat 00.00 itibariyle canlı yayında Kırmızı Halı geçit töreni yayınlanacak. Saat 03:00 Los Angeles Dolby Theatre’da gerçekleşecek olan 87’nci Akademi Ödül Töreni canlı yayınla Digiturk izleyicileriyle buluşacak.

Tüm film paketi üyelerinin izleyebileceği ve 1 – 23 Şubat tarihleri arasında yayın yapacak olan Moviemax Oscars, tören gecesi tüm Digiturk üyelerine açık olacak.