En İyi Ücretsiz iPhone Oyunları

En İyi Ücretsiz iPhone Oyunları

PAYLAŞ

Oyun oynamayı sevenlerdenseniz bu ücretsiz iPhone oyunları tam size göre. Pişti’den tavlaya, akıl oyunlarından araba yarışlarına kadar ücretsiz iPhone oyunları.

Mobil Tavla
TTNet tarafından geliştirilen Mobil Tavla, geleneksel tavla oyununun mobil uygulaması. Bu uygulama ile tavla egzersizi yapabilir ve topladığınız puanlarla rakiplerinize meydan okuyabilirsiniz. Online veya aynı cihazdan karşılıklı olarak oynanabilen Mobil Tavla uygulaması, iPhone’un yanı sıra iPad cihazınızdan da gerçek rakiplere karşı tavla oynamanıza olanak sağlar.

 

Pisti II
Game Center desteği olan iPhone’larla artık online şekilde üstelik chat yaparak oynama özelliği de sunan klasik pişti oyunu, geliştirilmiş görselleri ve hem yatay hem dikey pozisyonda oynanabilmesi ile dikkat çekiyor. Oyunda ilgi çekici bir özellik daha var; gyro veya accelerometer özelliklerini kullanarak iPhone’unuzu sallayarak pişti yapabiliyorsunuz. Pişti severleri adeta kendine hapseden iddialı bir oyun, tavsiye ediyoruz.

Kelime Oyunu
Televizyonların sevilen yarışma programı Kelime Oyunu’nun iPhone uygulaması kelime bilgisine güvenenlere hodri meydan diyor! Uygulama bünyesinde birbirinden zorlayıcı yüzlerce kelime sizleri bekliyor! Önce kendi kelime bilginizi en kısa sürede, en az harfi alarak bulduğunuz kelimeler üzerinden sınıyor, daha sonra aldığınız puanlarla arkadaşlarınızla yarışıyorsunuz. Oyunun oynanışı ise şu şekilde: Size verilen 4 dakikalık süre içinde sırasıyla ikişerli olarak gelen 4,5,6,7,8,9 ve 10 basamaklı kelimeleri verilen açıklamaya göre en kısa sürede doğru tahmin etmeniz bekleniyor, harf sayısıyla orantılı olarak doğru bildiğiniz kelimelerden puanlar kazanıyorsunuz. Sorulan kelimeyi bilemeyeceğinizi düşünüyorsanız “Harf Al” diyerek tahmin şansınızı arttırabilirsiniz. Eğlenceli ve zeka geliştirici oyunlara ilgi duyan iPhone kullanıcıları için ideal.

LightBike 2
Lightbike 2, bilimkurgu filmlerinden aşina olduğunuz “yeşil” ve “siber” kavramlarının anatemasını oluşturduğu bir parkurda gerçekleşen bir yarış oyunu. Siber uzaydasınız ve olağanüstü bir hız ve rekabetin etrafında rakiplerinizi geçip birinci olmaya çalışıyorsunuz. LightBike 2’de, 2 ve 3 boyutlu sahneler sizi Uzay Yolu filminde hissettirecek. Oyunun 2 kişilik modu ve Bluetooth ile birden fazla iPhone üzerinden oynanabilme imkânları bulunuyor.

Score! Classic Goals
Score! Classic Goals ile geçmişte büyük maçlarda atılmış gollerin pas, koşu dizilimi ve şut faktörlerini futbol sahası üzerinde yeniden tasarlayarak o golü bu kez de farklı biçimde atmaya çalışıyorsunuz. Hem zihni, hem taktiksel bilgi birikimlerini hem de “ben bu gole nasıl ulaşırım” sorusunu buluşturan ender uygulamalarda Score! Classic Goals. 420 farklı seviyede 140 tarihi gol, amatörden profesyonele zorluk seviyeleri ve retina ekrana uygun görselliği ile dikkat çekiyor. Üstelik uygulama, 500’ün üzerinde eğlenceli gol sevincini de size yaşatıyor. Futbol ve gol kavramlarını duyar duymaz çivili kramponlarınızı giyme isteğiyle başbaşa kalanlardansanız bu uygulama tam size göre.

 

GT Racing: Motor Academy Free+ HD
Yarış simulasyonlarıyla ilgili birçok görüş var. Kimi iPhone kullanıcısı araç içinde olup iPhone’larını direksiyon gibi kullanarak yarışmaya bayılırken bazıları da ekranın etrafındaki yön ve hareket butonlarıyla yarışmayı seviyor. GT Racing: MotorAcademy bu iki oyun şeklinin birleşimi olarak özetlenebilir. Gerek ücretsiz oluşu gerekse sunduğu zengin yarış simulasyon deneyimi ile türünün en iyileri arasında. Sürüş testleri, kariyer modu ve zorlu virajları ise oyunun çarpıcı  yönlerinden sadece birkaçı. Oyunun ücretsiz sürümündeki yarış arabaları biraz sıkıcı gelebilir; Nissan GT-R, Audi R8 gibi üst modellerle yarışmak istediğinizde paket satın almanız gerekiyor. Multiplayer desteği ile 6 kişiye kadar yarışabilirsiniz. Yakın dostlarla yarış heyecanını paylaşmak ve rekabetin yüksek tansiyonunu yaşamak isteyenler için GT Racing: MotorAcademy en başarılı iPhone uygulamaları arasında.

The Croods
Angry Birds’ün geliştiricilerinden the Crods! Tam 40 ülkede bir numaralı uygulama konumunda yer alıyor ve bunu yaratıcı algoritmaları ve sezgisel arayüzüyle sonuna kadar hak ediyor. Oyun, aslında çizgi film fenomeni Taş Devri’ni hatırlatıyor, ancak bir farkla, The Crods’ta çok ilginç, tamam telaşlanmayın “sevimli” yaratıkları adeta bir tür evrim sürecine sokup, onları geliştirmeye çalışıyorsunuz. Muhteşem manzalarar, kreatif harikası evler, arabalar ve çok daha fazlası sevimli taş devri canlılarını çevrelerken tuzaklar ve korkutucu yaratıklarla da karşılaşabiliyor ve bunları atlatmaya çalışıyorsunuz. Yeni alanlar açarak keşfediyorsunuz . Aslında bu noktada bir “Age of Empires” havası da hakim. Dikkat! Küçük koloniler kurup yeni yerler keşfettiğiniz oyunun yaratıcı düzeyi sizi büyüleyebilir.

Bubble Explode
Bubble Explode İngiltere, Kanada, Hollanda, Rusya’da 1 numaralı ücretsiz uygulama durumunda. Neden mi? Çünkü insan zihni zincirleme reaksiyonları ve animasyonları sever. Çok eğlenceli ve bağımlılığa dahi neden olabilecek bir oyun Bubble Explode ve amacımız balonlarla güzel şekiller oluşturup onları patlatmaya çalışmak. Kareler, çizgiler, köşeler ve benzeri şekilleri oluşturup balonları patlattığınızda bonus puan kazanıyorsunuz. Eğlenceli sesleri ve kabarcıkların rengarenk görüntüleriyle onu küçükler de çok sevecek.

iRollerCoaster
Yolda odaklanmak, iRollerCoaster’ın felsefesi bu. Bir anlık dalgınlık ya da hoş bir buluta gözünüzün kayması demek tepetaklak olup yerlere saçılmanız demek. Oyunda acil fren ya da kapatma vanaları yok! Yani hız var. Dikkat faktörünün öncelikli olduğu çok hızlı ve eğlenceli bir oyun iRollerCoaster. Simulasyon oyununda dünyanın farklı yerlerinde sürüyor olmanız ise bir diğer hoş parça. Orlando, Monte Carlo, Londra, Cape Town, Paris, Tokyo ya da Atlantic City’desiniz. Görsel, eğlenceli ve zorlu. iPhone için ideal!

Real Racing 3
Global düzeyde gördüğü yoğun ilginin ardından yeni sürümü merakla beklenen dünyanın en önemli oyun geliştiricilerinden Electronic Arts’ın Real Racing’i yeni versiyonu ile iPhone platformları için de kullanımda. 2012 ortalarında tanıtılan iPhone 5’in tanıtım demosunda bazı görüntüleri gösterilen oyunun ne zaman çıkacağı merak konusuydu. Yapımı merakla bekleyenler yakın zaman önce de erteleme sürprizi ile karşılaşmıştı. En nihayetinde beklentiler sonuçlandı ve Real Racing 3 bizlerle. Oyun App Store Türkiye mağazası üzerinden indirilebiliyor. Sizi serinin önceki versiyonlarında alışık olduğunuz muhteşem yarış parkurlarına götüren oyunun grafik yapısı da öncülüne göre daha iyi duruma geldi. Ayrıca yeni yarış otomobilleri eklenerek oyun adeta kusursuz hale ulaştı. Vakit kaybetmeden deneyimlemenizi öneriyoruz. Oyunla ilgili detaylar için: www.ea.com 

En iyi “okey” oyunları
iPhone’da okey oynamayı seven büyük bir kullanıcı topluluğu olduğunu biliyoruz. Türkiye’de okey oyunları çok popüler ama hangisi en iyisi. Bu sorunun yanıtını uzun uğraşılar sonucunda emin olun bulamadık, ancak birkaç tavsiyemiz var:

Okey 101 Online
Kaliteli bir ortamda arkadaşlarınız ile beraber yüzbir oynayabilir, istediğiniz gibi mesajlaşabilir, yüksek puan tablosuna girmek için yarışabilirsiniz. Oyunumuzun özelliklerinden bazıları ise şöyle; masa içerisinde mesajlaşabilirsiniz. Masadan kalkanın yerine oturan bilgisayar sayesinde kesintisiz oyun sizi bekliyor. Arkadaşınızın masasına oturup beraber oynama seçeneği var. Genel puan sistemi ve yüksek puanlı oyuncu listeleri Hızlı, kolay kullanılan, pürüzsüz oyun kontrolleri

Okey Plus
Facebook ‘da 1.000.000 ‘dan fazla kişinin oynadığı Okey Plus’ın iPhone versiyonu da büyük ilgi görüyor. 3G, Edge veya Wi-Fi üzerinden online olarak arkadaşlarınla veya 1.000.000 ‘dan fazla Facebook kullanıcısına karşı Okey keyfini üst noktalarda yaşıyorsunuz. Üstelik okey oynarken sohbet ederek sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Oyunda okey oyunun hızlı, görsel olarak zengin biçimde ve sorunsuz şekilde yaşıyorsunuz.

 

Angry Birds’ten bahsetmedik bile… Gerek kaldı mı sizce? Hala deneyimlemediyseniz: App Store’a bakabilirsiniz!