Nokia Lumia 925 İncelemesi

Nokia Lumia 925 İncelemesi

PAYLAŞ

Nokia Lumia serisi ile son zamanlarda çıkardığı yeni telefonları ile tekrar akıllı telefon pazarındaki eski başarısını yakalamaya başladı.
Nokia’nın yeni amiral gemisi Lumia 925 şık ve yekpare kasa tasarımı ile ilk bakışta dikkatleri üzerinde toplayan bir cihaz. Lumia 920’de kullanılan materyal polikarbonat idi. 925’de Nokia’nın geliştiricileri bu sefer daha ince ve arka yüzeyini daha düz tutmuşlar ve plastik kasasına alüminyum çerçeve eklemişler. Lumia 925’in ağırlığı sadece 139 gram ve 8,5 mm inceliğinde. Windows Phone işletim sistemini kullanan cihazı tek el ile kullanmak oldukça rahat.

Lumia 925’in en önemli özelliklerinden birisi 2000 mAh’lik pil kapasitesi, 3G açık tam 18 saat konuşma süresi sunuyor. 55 saate kadar müzik oynatabiliyor ve tam 440 saat stand by konumunda bekliyor yani yaklaşık olarak 18 gün. Pil süresi olarak akıllı telefonlar arasında bu sürelerin oldukça iyi olduğunu hatırlatalım.

Telefonunu HDMI ile televizyona bağlamak isteyen kullanıcılar ise hayal kırıklığına uğrayacaklar; çünkü Lumia 925’te HDMI çıkışı bulunmuyor. Yeni nesil görüntüleme yazılımı ve gelişmiş lens teknolojisiyle Nokia Lumia 925, kullanıcının düşük ışıklı ortamlarda da harika fotoğraflar ve videolar çekmesini sağlıyor. Lumia 925 aynı zamanda Nokia Smart Cam uygulamasıyla, arka arkaya 10 kare çekmenizi ve bu kareleri daha sonra en iyi çekim, hareketli çekim, yüzleri değiştir, hareketleri nesneleri kaldır uygulamalarıyla düzenlemenizi sağlıyor. Ayrıca Hipstamatic uygulaması ile kullanıcıların Facebook, Twitter, Foursquare ve Instagram gibi sosyal ağlarda yüksek kalitedeki fotoğraflarını paylaşmalarına imkan tanıyor. 4,5“inç AMOLED ekranın yer aldığı telefonun pixel yoğunluğu 332 PPI.