Sony’den Google Glass’a Rakip Akıllı Gözlük

Sony’den Google Glass’a Rakip Akıllı Gözlük

PAYLAŞ

2013 yaz aylarından beri teknoloji dünyasını kasıp kavuran Google Glass’a Sony’den rakip geliyor. Sony, Google’ın akıllı gözlüğüne karşı piyasaya süreceği akıllı gözlüğünü sosyal medya ile duyurdu.

Geliştirme aşamasında olan gözlük, Google Glass’ın aksine, bir kulağın yanına takılan minik bir ekran yerine tam bir gözlükten oluşmakta. Sony‘nin kullanıcıları düşünerek tasarlanan ürünü, gözlüğü kullanırken dışarıdan farkedemeyecek şekilde rahatlıkla kullanılabilir.

Gözlükte yer alan dahili bir kamera ve mikrofon da bulunuyor. Bu sayede gözlük ile fotoğraf ve video çekmek mümkün. Ayrıca artırılmış gerçeklik uygulamalarını çalıştırabiliyor. Gözlük Android telefonlarla uyumlu çalışıyor ve pek çok veriyi de telefondan alıyor. Gelen aramalara cevap vermek gibi özellikler de gözlüğün yetenekleri arasında.

Sony, yakında gözlüğün SDK’sını (Software Development Kit) yayınlayacağını da bildirdi. Bu da yazılımcıların onun için sayısız uygulama üretebilmesi anlamına gelecek. Fakat şimdilik tarihler hakkında net bir bilgi yok.