Berkin Elvan Ölümsüzdür! Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

Berkin Elvan Ölümsüzdür! Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

PAYLAŞ

Aylarca bekledik.. Bir umut bekledik işte, gözlerini açar, konuşur belki.. Bir hareket her neyse.. Yaşadığını görmek için bekledik.. Dün o haber geldi, biz Diren Berkin derken, Cennet Berkin için kapılarını açıp bekliyordu.. Daha fazla dayanamadı,minik kalbi ve yüreği daha fazla dayanamadı…

Berkin Elvan’ı kaybettik,evet.. Sadece ekmek almak için evden çıkan daha bir çocuk.. Artık gözleri dönmüş bunların, Kadın – çocuk demeden kendi vatandaşlarını öldüren Polisler bizi koruyor. Berkin Elvan’ın suçu neydi ? Hiç mi Allah’tan korkmadınız ? Hiç mi vicdanınız sızlamadı ? Olmadı,korktunuz. Çünkü siz Allah’ın değil o köpeklerin kulu olmuşsunuz! Hiçbir yazımda bu kadar sert olmamıstım… Ama biz sustukça, biz medeni şekilde mücadele ettikçe bitmeyecek bu vahşet..

Berkin’in ANNE VE BABASI..
Ah Annem… Gözündeki yaşlar kan gibi akdı yüreğime,ruhuma,kalbime. Bilirim bu acıyı. Çünkü ben de ANNEMIN feryadına şahit olmuştum. Ben o gün Cehennem’i yaşadım..

Sizin ANNENIZ yokmu? Sizin insanlığınız yokmu ? Sizin kalbiniz yokmu ?

O ANNE için bu acı hep ilk günkü gibi olacak,hiç dinmeyecek,hiç azalmayacak,yüzü gülmeyecek.

Suçlu Devlet, Suçlu sessiz kalanlar, suçlu katil polisler, suçlu herkes. Ben De suçluyum. Aylarca Berkin yaşam mücadelesi verirken, ben her gün onunla mücadele etmedim, ben her gün onun hakkını aramadım, ben her gün onun için DUA etmedim..

1912249_220604414797027_1856168559_n

Bize provokator diyorsunuz, bize her yeri kırıp döken etrafa zarar veren insanlar diyorsunuz.. Biz can yakmadık, biz insan öldürmek, biz ölenlerin hakkını aradık, biz andık, biz acımızı yaşadık.. Biz onların yanında olduk..

Korkmuyorum, eğer bugûn burdaysam, mesleğim tehlike altındaysa, kovulsam bile korkmuyorum.. Çünkü bugün yaşananlar yarın unutulmasın istiyorum, bugün mücadele ediyoruz her zaman edelim. Sessiz kalmaktan kolay ne var, biz insansak,bizim vicdanımız varsa susmamalıyız. Ünlülerin mesleğini kaybetme korkuları var,bazılarının,bir çoğunun.. Bugün mesleğini kaybetmeyeceksiniz susarak ama vicdanınızı kaybedeceksiniz, adalet aramaya yüzünüz olmayacak.

Berkin Elvan 16 kiloydu.. O 16 kilonun altında ezileceksiniz buna sebeb olanlar.. ANENIN ahı yerde kalmayacak..