Dünyanın En Küçük Android 10 4G Telefonu Jelly 2 İle Tanışın!

Dünyanın En Küçük Android 10 4G Telefonu Jelly 2 İle Tanışın!

PAYLAŞ
Dünyanın En Küçük Android 10 4G Telefonu Jelly 2 İle Tanışın!
Dünyanın En Küçük Android 10 4G Telefonu Jelly 2 İle Tanışın!

Dünyanın En Küçük Android 10 4G Telefonu Jelly 2 İle Tanışın!. Unihertz isimli şirket çıkardığı “mini” boyutlardaki akıllı telefonlar ile tanınıyor. Şirket ilk olarak 2017 yılında “Jelly” isimli telefon için Kickstarter üzerinden kampanya başlatmıştı. 10 binin üzerinde kişiden bağış alarak projeyi hayata geçiren Unihertz, 2018 yılında Atom, 2019 yılında Titan ve 2020 yılının Şubat ayında da Atom XL adını verdiği modelleri çıkarmıştı. Bu cihazların satışı konusunda da başarılı olmuşlardı. 70’ten fazla ülkeye 30 binden fazla olmak üzere teslimat gerçekleşmişti.

2017 yılı itibarıyla projelerine başlayan Unihertz şu ana kadar dört farklı model çıkarmayı başardı. Şirket bu modellerin arasına yenisini de ekliyor. Jelly 2 olarak isimlendirilen, Unihertz’in 5. nesil küçük akıllı telefon tasarımının teknik özelliklerini inceleyelim.

Jelly 2

dunyanin-en-kucuk-android-10-4g-telefonu-jelly-2-ile-tanisin

Jelly 2, dünyanın en küçük Android 10 4G telefonu ünvanının sahibi. Unihertz’in yeni telefonu ilk Jelly modelinin üzerine yeni özellikler eklenerek geliyor. Cihaz 3 inç boyutunda bir ekrana sahip. Ekran boyutunun artmış olması sebebiyle cihazın boyutunun büyüdüğünü düşünebilirsiniz. Ancak şirket ilk Jelly modelinin boyutuna çok yakın bir seviyede tutmayı başarmış. Aynı zamanda cihaz güncellenmiş kamera sistemi ve GPS sensörleriyle geliyor.

Kredi kartı ölçeğindeki cihaz hakkında Kickstarter’da yapılan açıklamada Jelly 2’nin normal kullandığınız telefonunuzun yardımcısı olarak tasarlanmış olduğu belirtiliyor.

İlk nesil Jelly’de 950 mAh kapasitesinde batarya bulunurken Jelly 2’de bu kapasite arttırılmış. 2.000 mAh batarya sayesinde kullanım süresi 2 katına çıkartılmış. Yeni nesil Jelly’de GPS sistemi de bulunuyor. Cihazın kameralarına değinecek olursak; ön tarafında 8 MP selfie kamerası, arka tarafındaysa 16 MP tek kameralık bir kurulum yer alıyor.

Cihaz işletim sistemi olarak Android 10’u kullanıyor. Oldukça sade bir kullanıcı ara yüzü tercih eden cihazda performansı düşürecek yazılımlar bulunmuyor. Ayrıca telefonda küresel LTE bant desteği de sunuluyor. Aynı zamanda NFC, microSD kart ve çift SIM kart desteği de sağlanmış.

Jelly 2 Teknik Özellikleri

dunyanin-en-kucuk-android-10-4g-telefonu-jelly-2-ile-tanisin

  • İşlemci: Helio P60 8 Çekirdek 2,0 GHz
  • Ekran: 3 inç
  • RAM: 6 GB
  • Depolama: 128 GB UFS 2.1
  • Ön kamera: 8 MP
  • Arka kamera: 16 MP
  • Batarya: 2.000 mAh
  • İşletim sistemi: Android 10
  • Ağırlık: 110 gram (batarya dâhil)
  • Boyut: 95 x 49,4 x 16,5 mm

3 yıl önce Jelly projesiyle gündeme gelen ve başarılı yolculuğuna devam eden Unihertz, yeni cihazı için kolları sıvadı. Jelly 2 için Kickstarter kampanyası başladı.