Dünyanın İlk Akıllı Futbol Topu

Dünyanın İlk Akıllı Futbol Topu

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sektörlerinden olan futbol sektörü de artık teknolojiye ayak uyduruyor. Türk mühendislerin bu konudaki çalışmaları futbol dünyasında devrim yaratacağa benziyor.


S.M.A.R.T 
teknoloji tarafından üretilen ŞAHİ, tasarım ve üretim aşamasında tamamen Türk mühendislerin yer aldığı dünyanın ilk akıllı futbol topu. Peki ŞAHİ‘nin ne gibi marifetleri var?

ŞAHİ, kendisi ile birlikte kullanılan bileklikler sayesinde bileklik takan oyuncunun ne kadar mesafe koştuğunu, kaç pas attığını, attığı doğru pas yüzdesini, kaç kalori yaktığını gibi birçok veriyi antreman veya maç sonrasında size sunabiliyor. Beraberinde kullanılan saha teknolojileri sayesinde de topun hangi pozisyonda nasıl durduğunu, kale çizgisini geçip geçmediğini, elle temas edip etmediğini gösterebiliyor.

Futbol dünyasında birçok tartışmaya son verecek ve kişisel gelişimi sunabilecek gibi görünen ŞAHİ‘nin dünya üzerinde ses getirebilecek bir proje. Bu kadar tartışmayı sonlandırmaya aday bir teknolojinin, futbol dünyasında kabul görüp görmeyeceğini ise zaman gösterecek. Zira çoğu kişiye göre futbol tartışmaları ile daha güzel..

PAYLAŞ
Önceki makaleKanuni’den 1Milyon Dolarlık İnternet Yatırımı
Sonraki makaleAmazon Akıllı Telefon Pazarına Giriyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.