En İyi 10 WordPress Eklentisi

En İyi 10 WordPress Eklentisi

PAYLAŞ

CMS sistemlerinin en çok kullanılan Web uygulaması olan WordPress’in en büyük avantajlarından biriside eklentiler (plugin). WordPress siteniz için faydalı olacak 10 WordPress eklentisi ile site açılış hızından Google İndex listelemesine kadar bir çok konuda web sitenizde performans artışı sağlayabilirsiniz. wordpress_eklenti

Google XML Sitemaps
Arama motorları web sitelerimiz için bir çok şey ifade eder. Arama motorları için site haritası oluşturmanızı sağlar. Siteniz için anlık olarak site haritasını çıkarıyor. Buda arama motorlarında daha hızlı indexlenebilmenizi sağlayabiliyor.

All in One SEO Pack
Web siteniz için arama motoru optimizasyonu yapmak istiyorsanız vazgeçilmez bir eklentidir. SEO biliyorsunuz ki Türkçe anlamı arama motoru optimizasyonu demek bu eklenti arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlar.

WP FollowMe
WordPress blogları için yeni bir heyecan aslında çoğu kişi kullanıyor bu eklentiyi. Twitter hesabınız için Beni takip et butonu 🙂

Contact Form 7
WordPress için yapılmış en iyi iletişim formlarından 1 tanesi Contact Form 7.

GD Star Rating
Bu eklenti yazılarınızda ve yorumlarınızda değerlendirme sistemi olarak görülüyor. Aslında güzel bir eklenti güncel bir blogunuz varsa bir çok kişi takip ediyorsa konularınızdaki bu yıldızları es geçmeyeceklerdir. Sitenizdeki içerikler için oylama sistemi gibi diyebiliriz.

Easy Peasy Adsense
AdSense reklamlarınızı istediğiniz yere güzelce yerleştirmenizi sağlıyor. Kodlarla uğraşmadan otomatik yani seri bir şekilde kodları eklemenizi sağlıyor.

Broken Link Checker
Bu eklenti web sitenizde verdiğiniz bağlantıların yani linklerin kırık olup olmadığını kontrol eder. Eğer linkler kırıksa size yönetim panelinden veya e-mail adresinize belirlenen sıklıkta rapor olarak bildirir.

WP Super Cache
Bu kadar eklentinin yer aldığı bir siteniz var ise artık WordPress biraz yavaşlamış demektir. WordPress’inizi inanılmaz hızlandırıyor.

SexyBookmarks
Yazılarınızı insanlar yani sitenize giren misafirlerin hızlı ve seri bir şekilde sosyal sitelere eklemesini sağlayabilirsiniz günümüzün en populer eklentilerinden birisi.

Akismet
Akismet eklentisi spamları engellemek için kullanılan eklentilerin en başında gelir.