WordPress 3.9 Sürümü Çıktı

WordPress 3.9 Sürümü Çıktı

PAYLAŞ

Son derece yaygın olarak kullanılan WordPress açık kaynaklı yazılımının 3.9 sürümü çıktı. 

 

Son derece önemli değişikliklere gidilen yeni sürüm ile ilgili çarpıcı bir nokta ise WordPress’in Microsoft’a çıkışması oldu. Yeni WordPress sürümü ile yapılan değişikliklere yer verilen bölümde WordPress ”Evet senden bahsediyoruz, Microsoft Word” diyerek Web tabanlı CMS yazılımının ne kadar da yetenekli hale geldiğini dünya devi Microsofta atıf yaparak gösterdi.

Görsel düzenlemelerde geliştirme

Geliştirilmiş görsel düzenleyici hız, erişilebilirlik ve mobil desteği kazandı. Word uygulamasından kopyaladığınız metni temizlemeye gerek kalmadan direkt görsel editöre yapıştırabilirsiniz. (Evet senden bahsediyoruz, Microsoft Word.)

 

Görselleri kolayca düzenleyin

Kırpma ve döndürme araçlarına daha hızlı erişim sayesinde yazınızı düzenlerken görsellerinizi de düzenleyebileceksiniz. Ayrıca direkt düzenleyici içinden görselleri istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

 

Görsellerinizi sürükle bırak ile yükleyin

Görsel yükleme hiç olmadığı kadar kolay. Masaüstünüden yakaladığınız görselleri düzenleyici içine bırakın yeter.

 

Galeri önizlemeleri

Aynı yayınlanmış yazılarınızda olduğu gibi artık galerileriniz düzenleyicinin içinde de ızgara sisteminde görüntülenecek.Anında bileşen ve başlık önizlemeleri.

Tema özelleştiricide sitenizin bileşenlerini ekleyin, düzenleyin, sıralayın. Kaydettiğinizde sürprizlerle karşılaşmaya son. İstediğiniz gibi önzileme yapın ve sadece hazır olduğunuzda kaydedin.

Geliştirilmiş başlık görsel aracı ile artık yükleme, kesme ve başlıkları yönetme işlemini tema özelleştirirken yapabilirsiniz.

 

Göz alıcı yeni tema tarayıcısı

Yeni bir tema aramak kolay ve eğlenceli olmalı. Yeni tema tarayıcısı ile ücretsiz WordPress.org temaları arasında kendinizi kaybedin.