Ubuntu 14.04 İndirmeye Sunuldu

Ubuntu 14.04 İndirmeye Sunuldu

PAYLAŞ

Açık kaynak topluluğunun popüler Linux dağıtımlarından Ubuntu’nun yeni sürümü, yüksek çözünürlüklü ekran desteğiyle indirilmeye hazır.


Linux dağıtımları arasında en çok kullanılan Ubuntu 14 sürümünü güncelledi. Yazılım güncellemelerine hız kazandıran Canonical’in en son güncellemesinin üzerinden henüz 6 ay bile geçmemişken açık kaynaklı yazılım geliştiriciler dur durak bilmeden yazılımı geliştirmeye devam ediyor. LTS (Uzun Vadeli Destek – Long Term Support) özelliği sayesinde 9 ay yerine 5 yıl boyunca güvenlik iyileştirmeleri ve benzeri güncellemeleri kullanıcılara sunacak olan Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ekranları destekleyen ilk Ubuntu olma özelliği de taşıyor.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, dokunmatik ekranlar ve çoklu dokunmatik trackpad’ler için iyileştirmeler içeren yeni Ubuntu’yu ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleWordPress 3.9 Sürümü Çıktı
Sonraki makaleRusyada Hayalet Araba Bilmecesi!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.