Epson’un Akıllı Gözlüğü Moverio BT-200 Türkiye’de

Epson’un Akıllı Gözlüğü Moverio BT-200 Türkiye’de

PAYLAŞ

‘Artırılmış Gerçeklik’ uygulaması temel alınarak tasarlanan Epson MOVERIO BT-200’ün dahili kamerası, jiroskop, GPS ve diğer sensörler, yazılımın hareketlerinizi ve çevrenizdekileri anlamasına olanak vererek daha önce karşılaşmadığınız bir deneyim sunuyor.

 

Epson olarak ağırlıklı yazıcı ve projektör segmentlerinde tanındıklarını ancak giderek yükselen bir değer haline gelen giyilebilir teknolojiler alanında da birçok çözüm sunduklarını belirten Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “MOVERIO BT-200 akıllı gözlük modelimiz giyilebilir teknoloji alanında sunduğumuz en yeni çözümlerimizden. MOVERIO BT-200’de ana hedefimiz entertainment olarak sektörde yer eden, daha eğlence ve günlük odaklı kullanımdan ziyade sektörlere özel çözümler sunmak. GFDS ve HANGAARLAB gibi Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile MOVERIO BT-200’ün ana kullanımında hedefimiz sağlıktan eğitime, turizmden güvenliğe sektörlere özel çözümlerde yer almak” dedi.

 Akilli-Gozluk-Navigasyon

Havacılıktan makine tamirine; her alanda MOVERIO BT-200

MOVERIO BT-200’ün yurtdışında birçok farklı sektörde ciddi bir kullanım alanına eriştiğinin altını çizen Epson Türkiye Video Projektör Ürünleri Satış Yöneticisi Mustafa Akmaz; “MOVERIO BT-200 sahip olduğu ileri teknoloji ve geliştirilen özel yazılımlarla yurtdışında ciddi talep görmekte. Ağırlıklı olarak ‘güvenlik sistemleri’, ‘mimarlık’, ‘sağlık’ ve ‘endüstri’ ana sektörler. Misal MOVERIO BT-200 kullanan bir pilotsanız eğer kullanım sırasında gösterge panelleriyle ilgilenmeniz gerekmiyor. Uçuş esnasında gerekli tüm bilgiler siz yolunuza devam ederken zaten gözünüzün önünde duruyor. Veya bir motoru tamir etmeniz gerekiyor ve yüzlerce sayfalık kullanım kitapçığını inceleyip arızayı tespit etmelisiniz. MOVERIO BT-200 kullanan bir mühendis arızanın nerede olduğunu ve ne şekilde tamir edileceğini direk ekranda görüyor adım adım. MITSUBISHI bu çözümü kullanan firmalardan biri mesela. MOVERIO BT-200’ün kullanım alanı sınırsız diyebiliriz. Sadece nerede kullanmak istediğinizi saptayıp geliştirilen uygun yazılımı gözlüğe entegre etmeniz yeterli. Türkiye’de de bir süredir birçok yazılım üzerinde çalışıyoruz. Şu anda iki ana iş ortağımız var, GFDS ve HANGAARLAB. Mayıs ayında düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda zırhlı kara araçlarında kullanılmak üzere bir çözüm sergiledik. MOVERIO BT-200 kullanan bir sürücü aracın dışını eş zamanlı olarak 360 derece görüntüleyebiliyor. Savunma Sanayii sektörü açısından son derece önemli bir çözüm bu. Birçok sektör ve kurum için gelen talepler doğrultusunda yeni çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK