Facebook Messenger’a Dropbox Desteği Geldi!

Facebook Messenger’a Dropbox Desteği Geldi!

PAYLAŞ

Bu hafta Facebook tarafından düzenlenecek olan F8 konferansıyla birlikte Facebook’a ait birçok yenilik gün yüzüne çıkacak. Facebook’da yayınlanacak bazı özellikler şimdiden kendini göstermeye başladı.

Facebook’un mobil cihazlar için kullanılan mesajlaşma servisi Facebook Messenger üzerinden kullanıcılar artık Dropbox dosyalarını gönderebileceği gibi, doğrudan Messenger uygulaması üzerinden de bu dosyaları görüntüleyebilecekler.

Kullanıcıların iOS ve Android cihazlar için aktif edilen Dropbox entegrasyonuna, Messenger sohbet penceresindeki uzantıların yer aldığı alandan ulaşılabilecek. Bu seçenek ile artık kullanıcılar Dropbox hesabında barındırdıkları fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları gönderebilecek.

Facebook-Messenger-Dropbox

Kullanıcılar fotoğraf, video veya bir GIF dosyası gönderdiklerinde ise Messenger bu dosyaların bir önizlemesini oluşturacak ve kullanıcılar bu sayede Dropbox sayfasına gitmeden dosyaları görüntüleyebilmiş olacak. Diğer dosya türleri içinse, Dropbox hesabına yönlendirilecekler.

Facebook Messenger’a eklediği yeniliklerle kapsamını ve kullanımını çok fazla genişleten Facebook, iletişim dünyasının bir numarası olma hedefi yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK