Facebook, Twitter ve YouTube’a Erişim Sorunu

Facebook, Twitter ve YouTube’a Erişim Sorunu

PAYLAŞ

Bu sabah itibariyle kullanıcılar Facebook, Twitter ve YouTube’a bağlantı sorunları yaşıyorlar. Bağlantı sorunlarının dün gece gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Bağlantı sorununa yönelik BTK tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, dün gece itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanın‘da gerçekleşen terör saldırısından kaynaklandığı belirtiliyor.facebook-twitter-connection

 

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen ve onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısının ardından kullanıcılar sosyal medyada tepkilerini dile getirirken, diğer yandan Facebook, Twitter ve YouTube platformlarına erişimde aksaklıklar yaşanıyor.

Kullanıcılar sosyal paylaşım ağlarına çok yavaş bağlanabiliyor, ya da hiç erişemiyor. Erişim sağlayabilmek için kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı VPN araçlarını tercih ediyor.

Söz konusu sitelere sadece Türkiye’de erişim sorunu yaşanırken, konuyla ilgili taraflardan henüz bir açıklama yapılmış değil.

PAYLAŞ
Önceki makaleTim Cook’tan Türkiye’ye Baş Sağlığı
Sonraki makaleBu Adam iPhone’u ile Evlendi!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.